V Polsku vypukly protesty proti EU a Junckerovi

V Polsku vypukly protesty proti EU a Junckerovi

Tisíce lidí z celého Polska se shromáždili před kanceláři Evropské komise ve Varšavě, aby protestovali proti rostoucím zásahům Evropské unie do polských zákonů.       

Demonstrace, organizovaná odborovou organizací Solidarita, se konala proti odporu EU snížit věk odchodu do důchodu s tím, že mnozí účastníci drželi transparenty zobrazující a odsuzující nevoleného předsedu Komise Jean-Clauda Junckera.

Lidé drželi nápisy se slogany „Ruce pryč od Polska“ a „Polsko respektuje ženy“.

Unie Solidarita, která v osmdesátých letech bojovala s komunistickými orgány, zorganizovala událost proti EU mezitím, co se zostřuje napětí mezi Polskem a blokem kvůli otázkám suverenity a migračních kvót.

Polská pravicová vláda chce nyní přijmout nový zákon, který sníží věk odchodu do důchodu pro pracovníky, ale EU se pokouší tento krok zablokovat a podněcuje tvrzení, že se opět podkopává suverenita Polska.

Piotr Duda, předseda Solidarity, řekl polskému týdenníku Tysol: „Nemůžeme dovolit legitimní okupaci naší země, protože jsme byli posledních 27 let kolonií pro „starou patnáctku“ Evropské unie.Byli jsme zneužíváni a jsme nadále zneužíváni a musíme to skončit. Na tomto místě mluvíme hlasitě před úřadem Evropské komise: pan Juncker a Timmermans chtějí zvrátit naší volbu.

„Respektujeme polské ženy, na rozdíl od vás, a to není diskriminace, pouze privilegium.“

Duda dodal: „Jsme tady ve Varšavě, ale pokud budeme muset, půjdeme až do Bruselu, protože odborový svaz Solidarita je především nejúčinnějším svazkem, který problémy začne řešit a ukončí je.“

Frans Timmermans z Evropské komise v červenci varoval, že se „velmi přiblížili tomu, aby učinili bezprecedentní krok zbavit Varšavu hlasovacích práv na summitech EU kvůli soudním reformám v Polsku.

Blok také hrozí, že udělí Polsku obrovské pokuty, pokud nepřijme tisíce přistěhovalců a uprchlíků ze Středního východu.

WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/
WOJTEK RADWANSKI/AFP/

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*