V Polsku dochází k masivnímu pálení vlajek EU

V Polsku dochází k masivnímu pálení vlajek EU

burning eu

V Polsku se šíří nová extremní zábava. Polští národní aktivisti začali ve velkém strhávat a pálit vlajky Evropské unie. ilustrační obrázek

 

Přestože je v Polsku pálení státních vlajek zakázané a hrozí za to vysoká pokuta, anebo vězení, tak v případě vlajky EU to neplatí. Evropská unie totiž není stát.

V celém Polsku dnes vlají vlajky EU na státních a veřejných budovách vedle polských národních vlajek a pravděpodobně i proto mezi Poláky strhávaní a pálení vlajek EU natolik zdomácnilo, že v tom někteří aktivisté dokonce i soutěží.

 

Podobně ve středopolském městě Kalish na hotelové škole skupina mladých vlastenců vyměnila visící vlajku  EU za polskou, aby vlajku EU následně spálila. V oznámení, které připevnili na dveře školy napsali : „ Jsme rozhořčení s toho, že byle vedle našeho národního symbolu vyvěšené vlajka Evropské unie, která bere naši zemi suverenitu přijímání rozhodnutí a zasahuje do našich vnitřních záležitostí a je byrokratickým molochem, který je placený z peněz polských daňových poplatníků.

zdroje : gazeta.pl   a  mmisun.blogspot.sk   video : youtube.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*