V Norsku zemřelo 23 lidí po podání vakcíny proti COVID-19

V Norsku zemřelo 23 lidí po podání vakcíny proti COVID-19

Zprávy z Norska naznačují, že po podání vakcíny od společnosti Pfizer/BioNTech proti COVID-19 zemřelo nejméně dvacet tři lidí, přesto vládní regulátor uvedl, že v těchto případech nevidí nic alarmujícího.

Norsko bylo jednou z prvních zemí, která začala s očkováním lidí před koncem loňského roku a začala v domovech důchodců.Zprávy místních sdělovacích prostředků uvádějí, že mezi těmi, kteří se nechali očkovat, zemřelo 23 lidí, přičemž 13 z nich je zatím pozitivně spojeno s vedlejšími účinky vakcíny.

Doktor Steinar Madsen, lékařský ředitel národního lékového regulátora, norské Agentury pro léčivé přípravky však poznamenal: „U těchto čísel nevidíme nic alarmujícího. Všechna úmrtí jsou u starších a slabých lidí se skrytými chorobami.“

Zprávy rovněž uvádějí, že u dalších 29 osob, které očkovací látku užily, se objevily významné nežádoucí účinky. Devět z těchto případů je prý kritických.

„Pro osoby s nejtěžší křehkostí mohou mít i relativně mírné vedlejší účinky vakcíny vážné důsledky,“ poznamenal institut a dodal: „Pro ty, kterým stejně zbývá velmi krátká doba života, může být přínos vakcíny okrajový nebo nepodstatný.“

I když v domovech důchodců dochází každý měsíc ke stovkám úmrtí, tento vývoj bude jistě znepokojující vzhledem k tomu, že celosvětově se vakcína nejprve dává starším lidem.

Ve Velké Británii vláda oznámila, že více než třetina lidí starších 80 let již byla očkována.

Číslo odpovídá více než milionu lidí ve Velké Británii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “V Norsku zemřelo 23 lidí po podání vakcíny proti COVID-19

 • Dříve jsme s nemocí šli k lékaři. Pokud šlo o bakteriální onemocnění, napsal antibiotika a my jsme se vyléčili. Přechozená angina je prevít. Dnes je diagnostika jen po telefonu a v diagnoze má lékař jasno dříve, než mu zavoláme. Nařídí izolaci a tím jeho šetření končí. Pokud máte i pozitivní test na Covid, pak vás do ordinace vůbec nepustí. Přechoďte si anginu nebo zápal plic. To sice umíme léčit, ale kdo by riskoval, že se nakazí tím prevítem.
  Stát se snaží, aby bylo vše diagnostikováno jako Covid. Nemocnice dostanou víc peněz za covidového pacienta, než za pacienta s jinou chorobou. I proto stát začíná podporovat diagnozu Covid. Za tu dostanete na nemocenské víc, než za rakovinu nebo zápal plic. Čím více bude pozitivních případů, tím déle vláda udrží nouzový stav a tím déle bude možné beztrestně bez výběrových řízení tunelovat všechny rozpočty. Až budou vytunelovány, nebude ani ta diagnoza po telefonu. Už zbude jen autovyšetření dle doporučení ministra zdravotnictví. Výsledek bude vždy Covid.
  K čemu dnes slouží ordinace praktických lékařů? Stačil by operátor nebo raději automat, který by po vytočení čísla sdělil, že máte Covid. A co zubaři? Až vás bude bolet zub, zavoláte mu a on vám na dálku poradí, jak si ho opravit?¨
  Kam až to dojde?
  Kdybych se před Covidem zeptal lékaře, co by se stalo, kdyby přestali lékaři vyšetřovat nemocné osobně a diagnozu by určovali po telefonu, určitě by mi odpověděl, že bude umírat mnoho lidí. Ale dnes? Dnes za to může jen Covid.

 • Nebude jen nárůst nemocných ale i úmrtí. Hlavně důchodců což některým se to hodí do krámu . A úmrtí budou připisovat covidu nikoli vakcíně .

 • Sledujte nárůst nemocných v zemích, kde začali s očkováním dříve. Ve Velké Británii a Izraeli zejména. Až dosáhneme stejného podílu proočkovanosti, bude nárůst i u nás.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*