V Německu vypukl politický skandál. Vláda se přiznala, že přede dvěma lety dodávala do Sýrie látky používané při výrobě chemických zbraní.

4556

O detailech tohoto skandálu vyprávěl v interview pro Hlas Ruska šéfredaktor národně konzervativního německého časopisu Zuerst Manuel Ochsenreiter.
Berlín dodal Sýrii celkem asi 360 tun chemikálií. Oznámilo o tom v pondělí ministerstvo ekonomiky a nových technologií Německa. Do r. 2011, kdy začala v Sýrii krize, pokládala se tato země za obyčejného obchodního partnera. V červnu 2010 navštívila Sýrii delegace německých podnikatelů, která navázala přímé styky s místními společnostmi, říká Manuel Ochsenreiter:

– V té době ještě nikdo nemluvil ani o „zlé diktatuře“, ani o „diktátorovi“, stejně jako o tom, že nemůžeme rozvíjet obchodní vztahy s touto zemí. Všechno se změnilo přes noc, kdy v březnu 2011 změnila německá zahraniční politika svou pozici vůči Sýrii.

Příběh vývozu chemických látek do Sýrie – to je příběh normálních obchodních vztahů, které se změnily v pokrytectví. Německo je národ-vývozce. Živíme se naším vývozem, jsme jedním z nejvíce vyvážejících národů světa, a máme samozřejmě obchodní vztahy s mnoha zeměmi.

Německá vláda, která schválila svého času vývoz chemických látek do Sýrie, kritizuje nyní tyto akce tak ostře, jako by to byly dodávky hotových chemických zbraní. Na tomto pozadí vypadá divně, že skoro nikoho nezarážejí vojenské kontrakty Německa s Izraelem, soudí Manuel Ochsenreiter:

– My v Německu nedebatujeme o jiných věcech, třeba o dodávkách nejmodernějších ponorek do Izraele. Izrael má dvě stovky jaderných bojových hlavic. Přičemž nevíme, kde se nacházejí a jak jsou nebezpečné. A tyto ponorky mohou těmito raketami střílet. To je zjevné pokrytectví, které stojí 175 000 eur.

Podle názoru Manuele Ochsenreitera se vysvětluje podobný stav věcí nesamostatností zahraniční politiky Německa. Místo aby jednala v zájmu německého národa, orientuje se vláda na Brusel a Washington, uzavírá novinář.

zdroj : czech.ruvr.ru

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*