V Mnichově, Moskvě či Paříži by konvičkovce roztříleli během minuty…

V Mnichově, Moskvě či Paříži by konvičkovce roztříleli během minuty…

Každá země má své problémy. Francie, Belgie, Německo, Rusko…soužití s milióny muslimů, mezi nimiž jsou minimálně stovky, spíše tisíce džihádistů. Francie a Belgie tyto problémy nezvládá, Německo a Rusko přes problémy je zvládá s obdivuhodnou důstojností a profesionalitou.

Tyto problémy my nemáme, a i když jednoho dne by to bylo možné, neskonale na tom budeme lépe než zmíněné země s mohutnou islámskou komunitou a možná četnými džihádisty.

Asi už ze zoufalství, jak se blíží volby a žádný terorista tu není. Kde nic, tu nic… se šílený soubor Alternativy pro Česko, vedený principálem Konvičkou rozhodl předvést divadelní představení Invaze do Prahy islámským státem. Vlála vlajka islámského státu, i snad obrněný transportér, každý mohl slyšet autentickou střelbu. Přepadení na historicky nejnavštěvovanějším náměstí v Praze bylo dramaticky úspěšné a působilo. Izraelští turisté zoufale prchali pod dojmem útoku Palestinců, na které jsou denodenně zvyklí, děti plakali a lidé padali na zem. Hrůza a zoufalství…

To by se v Mnichově, v Paříži, Moskvě či Bruselu nestalo…

Během minuty by naklusaly zvláštní složky a dobře mířené dávky by rozstříleli vetřelce jako eidam…

Něco takového, co vymyslel divadelní kolektiv Konvičky a spol. se prostě v dnešních napjatých časech v celé Evropě neočekává… To, že musí jít o teroristy je přece jasné. A je to o to jasnější, že i Konvička, dnes a denně o nebezpečí islámského terorismu hovoří. Češi tím žijí a chvějí se o svůj život.

Ne nežertuji, mluvím nesmírně vážně.

Celá Evropa je v pomyslném plameni, celá Evropa se třese z ataků migrantů a islámského státu a vůdce tohoto ensámlu Martin Konvička, která jinak lidi straší až k zoufalství, to bere jako žert. Lidé utíkají, mají strach, i díky tomu, co on v této zemi vytváří a do toho střelba z ručních zbraní a vlajka Islámského státu.

Zrůdné a nebezpečné

To není jen jakési výtržnictví.

To je zločin obecného ohrožení, úmyslný a silný. Ale to je i výzva pro policejního prezidenta…

Včera to by žert. Ale co zítra?

Proč se nestřílelo? Kde byli zvláštním útvary?

Útok v centru Prahy, střelba a teroristé a nic?

Přestaňme se nad tím usmívat.

Příště to může být někdo, kdo skutečně bude střílet a skutečně bude vraždit.

Není podstatné, zda tam byl jakýsi Konvička. Šlo o možná nejvýraznější ohrožení bezpečnosti. Byl to žert a nebo příprava na něco závažnějšího???

V každém případě u Martina Konvičky platí důvody vazby, že by ve svém jednání mohl pokračovat.

A snad nikoho nemusím přesvědčovat o tom, že jeho pobyt na svobodě je nebezpečný…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*