V jednom německém regionu dosáhla nezaměstnanost migrantů 96 procent

V jednom německém regionu dosáhla nezaměstnanost migrantů 96 procent

Nezaměstnanost mezi migranty zůstává hlavním problémem v okrese Salzlandkreis, kde je na pracovním úřadě registrováno pouze 56 z 1 530 migrantů, kteří jsou schopni najít si práci na plný úvazek.      

Zatímco počet od loňského roku vzrost, kdy bylo na plný pracovní úvazek registrováno pouze 24 migrantů, celkové procento z celkového počtu pracujících migrantů je pouze 3,6 procenta, píše se ve zprávě deníku Mitteldeutsche Zeitung.               

„Cílová skupina uprchlíků stále představuje zvláštní výzvu,“ uvedl šéf regionální agentury pro zaměstnanost Thomas Holz. Pan Holz uvedl, že hlavními problémy jsou jazyková bariéra a uznání kvalifikací a akademických titulů ze zámoří.

Sasko-Anhaltsko, kde leží tento okres, mělo podle zpráv z poloviny roku celkem 13 600 migrantů bez azylového statusu.Zatímco okres hledá kvalifikovanější pracovníky, Holz uvedl, že to nevidí optimisticky, že by syrští a afghánští migranti byli schopni naplnit různé pozice kvůli obtížnosti jazykové bariéry a poznamenal, že někteří migranti jsou v zemi již léta a stále bojují s tím naučit se německy.

Německá Federální agentura pro zaměstnanost minulý rok uvedla, že 74% nově příchozích migrantů je schopno pracovat pouze na podřadných pozicích a je nepravděpodobné, že by obsadili volná pracovní místa, která jsou poptávaná.

Mnoho ekonomů se postavilo proti myšlence, že by masová migrace byla dlouhodobě prospěšná pro německý trh práce. Ve zprávě, kterou loni zveřejnil Institut pro výzkum zaměstnanosti (IAB) v Norimberku se uvádí, že masová migrace víceméně ublíží dlouhodobému hospodářskému růstu kvůli jazyku a kvalitě kvalifikace ze zahraničí.

Nezaměstnanost migrantů bude znamenat, že stát a němečtí daňoví poplatníci budou i nadále platit za potraviny, oblečení a bydlení pro příchozí migranty. Zpráva německé Spolkové agentury pro zaměstnanost (BA) na začátku tohoto roku informovala, že půl miliónů žadatelů o azyl žije na vládních dávkách.

Německá vláda celkové vynaložila v roce 2016 na programy pro migranty částku 21,7 miliardy eur.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: la presse)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*