V Itálii zakryli kříže na hřbitově, aby neuráželi jiná náboženství

V Itálii zakryli kříže na hřbitově, aby neuráželi jiná náboženství

Kříže na hrobech na italském hřbitově v Pieve di Cento byly pokryty černou látkou, aby nedošlo k urážce těch, kteří mohou pocházet z jiného náboženství.

Hřbitov, který se nachází v Bologni ve městě s populací asi 7000 lidí, také po renovaci instaloval motorizované zatemňovací závěsy v místní kapli, aby skryl římsko-katolické symboly během obřadů zahrnující jiné náboženské skupiny, píše deník Il Giornale.V návaznosti na zprávy o zakrytí symbolů, mnoho lidí vyjádřilo kritiku, včetně náměstka strany Forza Italia Galeazzoa Bignamiho, který tento krok odsoudil a řekl, že ti, kteří nechtějí být uráženi, nerespektují křesťanské hodnoty a dodal: „Ještě více vzpomínek na naše mrtvé, schovejte je za „motorizované stany“ na hřbitově, abyste se vyhnuli urážení jiných náboženství“.

„Pokud se správci stydí na naši tradici a naši kulturu, měli by jít a sami se schovat za motorizované stany. Nejsou-li schopni ctít živého, přinejmenším by měli mít slušnost a nechat mrtvé na pokoji a nezatahovat je do pošetilosti,“ dodal.

Konzervativní vůdce Bratrů Itálie Giorgia Meloni také tento případ komentoval slovy: „Využívajíce omluvu pro úctu k druhým, jim chybí respekt k naší katolické kultuře a našim tradicím. Nyní je levice za hranicí fanatismu. To je ideologické delirium.“

Je nepravděpodobné, že by se tento incident potkal se souhlasem u strany Liga ministra vnitra Mattea Salviniho, který v roce 2018 navrhl, aby ve všech veřejných budovách, včetně vlakových stanic, letišť, univerzit a velvyslanectví byly zavěšeny krucifixy.

Není to poprvé, co se v Itálii zakrývaly křesťanské symboly. Před časem Italové museli zakrýt sochy a památky,aby neuráželi ty, kteří pocházejí z různých kultur.

Také v roce 2016 musel tehdejší premiér Matteo Renzi  v Kapitolském muzeu zakrýt zcela sochy, aby neurazil íránského prezidenta Hassama Rouhaniho, který přijel do Itálie na státní návštěvu. Tento krok se setkal s masivním výsměchem ze strany veřejnosti na sociálních sítích.

Arcibiskup z Florencie oznámil, že prodá majetek s rozlohou 26 000 čtverečních metrů muslimské skupině, aby mohli stavět mešitu v Sesto Fiorentino.

Kardinál z Florencie, Giuseppe Betori tento prodej schválil a uvedl: „Transformace západních společností na multietnické, multikulturní a multináboženské společnosti jsou skutečností a budoucností, která nás nevyhnutelně čeká“.

V severním městě Bergamo utratilo další muslimské sdružení téměř půl milionu eur za starý kostel, který také plánuje přeměnit na mešitu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*