V Itálii je zákaz vycházení, ale nelegální imigranti se vyloďují nadále!

V Itálii je zákaz vycházení, ale nelegální imigranti se vyloďují nadále!

Podle informací slovenského aktivisty a blogera Luboše Hričova žijícího v Itálii, se v pátek a v sobotu v Itálii vylodilo 144 nelegálních imigrantů. A to i přes vydaný zákaz v souvislosti s COVID-19.S odvoláním na pět italských mediálních zdrojů se jedná o oblast Sicílie, která je nejbližším italským územím k africkému pobřeží.

Zejména na italském ostrově Lampedusa, který je uprostřed trojúhelníku Sicílie, Tunis, Libye je situace více než složitá.

Zde se místní podnikatelé kromě setkání se starostou rozhodli vyjádřit svůj protest i prostřednictvím dopisu guvernérovi regionu Sicílie.

Zlobí je nejen neustále přistávání lodí na pobřeží ostrova, ale také skutečnost, že imigranti umístění v povinné karanténě nařízení nedodržují.

Rozčílil je také případ tří imigrantů, kteří takovýto tábor v karanténě opustili. Situaci zhoršil i případ 15letého přistěhovalce z Egypta, který přišel na ostrov 6. dubna a byl na COVID-19 pozitivní. Navíc s horečkou 38 ° C.

Jen za pátek a sobotu přistálo na ostrově Lampedusa 140 lidí. Ne najednou, ale na více plavidlech a postupně. Nejedná se zatím o loď německé neziskovky s názvem Alan Kurdi se 150 imigranty na palubě, která je na otevřeném moři a ještě nezakotvila.

Z ostrova Lampedusa převezly italské lodě 73 přistěhovalců do města Porto Empedocle nacházejícího se na jihozápadním pobřeží Sicílie, a v sobotu ráno se znovu otevřelo strukturované přijímací středisko uvnitř bývalého hotelu Villa Sikania v provincii Agrigento na Sicílii, aby se v něm ubytovalo 70 imigrantů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*