V hospodách se vypije o čtvrtinu méně piva kvůli protikuřáckému zákonu

V hospodách se vypije o čtvrtinu méně piva kvůli protikuřáckému zákonu

Co jsme tušili, se stalo. Absolutní zákaz kouření vyhnal řadu štamgastů z hospod k lahváčům domů, maminky s kočárky vzniklou mezeru nezaplnily, takže šest piv z deseti se vypije doma.

A to je prosím analýza ze září, tedy ještě z teplého období, kdy fungují letní zahrádky. Jsem zvědav, jak s tím zamíchá zimní období, kdy budeme muset na každé cigáro do mrazu a chumelenice, protože „velký bratr“ nám zakázal i nikomu neškodící kuřárny bez obsluhy, které nijak neomezují ani nekuřácké hosty ani personál.

Dokonce jsem se setkal i s výkladem, že i nadekrytá zahrádka se považuje za „vnitřní prostor“, kde se nesmí kouřit. To jen ukazuje extrémně drakonickou, ba přímo buzerační povahu českého tzv. protikuřáckého zákona, který zdaleka nemá za cíl „jen“ ochranu hostů a personálu restaurací před pasivním kouřením, ale má lidi „převychovávat“! Pomocí stále většího odsouvání kuřáků na okraj společnosti, vymýšlení nových a nových šikanózních praktik, jako třeba různé hlídky, mající dávat pozor, aby kuřáci vyhnaní státem před hospody nemluvili „příliš hlasitě“…, mají být kuřáci dotlačeni k nekouření. Čím dál víc mi také připadá, že soustavná protikuřácká kampaň dělá z kuřáků jakési „smrduté podlidi“, od nichž je radno držet se v uctivé vzdálenosti.

A výsledek?

„V září meziročně klesl prodej českého piva v restauracích o 24 procent, uvedla v pátek výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová. Za poklesem prodeje piva v hospodách svaz vidí zásahy ze strany státu, například protikuřácký zákon, regulaci hazardu a elektronickou evidenci tržeb (EET).“

Prodej piva v hospodách prudce propadl. Pivovarníci viní protikuřácký zákon a EET
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “V hospodách se vypije o čtvrtinu méně piva kvůli protikuřáckému zákonu

  • · Edit

    Tak takový článek mohl vypotit opravdu jen člověk závislý na droze zvané nikotin. Jednoduše…feťák.
    Blíží se doba, kdy budou zdravě smýšlející lidi kuřáky obcházet velikým obloukem, tak jako dnes špinavé a zapáchající asociály.

  • Vsude na svete i v Italii maji nekuracke restaurace a kavarny. Kuraci to tam vivi sami jako prinos, najist se v cistote bez kouricich sobeckych kuraku.
    Jenom v Cesku je to problem. Podvadejici hospody se zaviraly, aby danova zprava nezjistila, ze hlasily mensi trzby nez mely. Znovu je musely otvirat pod jinym jmenem. Ted jeste si stezuji, ze jim utikaji hoste.
    Neutikaji jim tam, kde se k nim chovaji slusne, maji spickove osetrene pivo a nabizeji nejake chutovky. A to cesti hospodsti stale nekapiruji. Jak se nekde chovaji k hostum je neskutecne a pak si stezuji, ze uz neprijdou. Ja zasadne uz nenavstevuji takove podniky, kde jsem nebyl spokojen. Kdyz to bude delat kazdy, jenom se to muze zlepsit a trh vycistit. Host se musi stat pro personal opet panem a ne otravujicim hmyzem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*