V globalizovaném světě „neexistují hranice“ říká vatikánský kardinál

V globalizovaném světě „neexistují hranice“ říká vatikánský kardinál

Vatikán plánuje pokračovat v diplomatických vztazích s Čínou po obnovení čínsko-vatikánské dohody o jmenování biskupů v Číně v roce 2018, jak uvedl jeden z nejvyšších kardinálů.

Předseda Papežské rady pro mezináboženský dialog kardinál Miguel Angel Ayuso Guixot řekl: „Doufáme, že tato otevřenost bude pokračovat, že tento dlouhý proces bude pokračovat, protože v globalizovaném světě neexistují rozdíly, neexistují hranice.“

Vatikán doufá v „otevřenost, která nám umožní udělat krok vpřed“Deník Breitbart napsal: Během pátečního kulatého stolu s novináři, španělský kardinál prohlásil, že mezináboženský dialog, včetně dialogu s nevěřícími, je dnes více než kdy jindy potřebný, „protože upřednostňuje mírové procesy“ a usnadňuje společná řešení problémů, jako je chudoba, válka, změna klimatu, migrace a obchod s lidmi.

Tento dialog není zjednodušující ani povrchní a je třeba jej vést se vzájemným respektem, otevřeností a beze strachu, řekl a označil ho za cestu „uvědomění, sdílení a spolupráce“, která zahrnuje „podnikání konkrétních kroků společně s příslušníky jiných náboženství a s jinými lidmi,“ uvedl Crux ve svém zpravodajství o události.

„Každý je v naší těžké době nazýván posly míru, řemeslníky přijímání,“ řekl a trval na tom, že současná chvíle musí být „dobou bratrství“.

Čtvrtého února oslavil papež František s korunním princem Abú Zabí šajchem Muhammadem Bin Zajídem první Mezinárodní den lidského bratrství OSN.

„Tato oslava je reakcí na jasnou výzvu, kterou papež František adresoval celému lidstvu, aby si při setkání s tím druhým vybudovalo dar míru,“ prohlásil tehdy kardinál Ayuso.

V rozhovoru s vatikánskými médii v srpnu 2019 Ayuso prohlásil, že „mezináboženský dialog je jedinou účinnou protilátkou proti zlu fundamentalismu“.

Náboženští vůdci jsou vyzýváni, aby „stavěli mosty, posilovali dialog a překonávali pokušení uzavřít se a rozdmýchávat „střet civilizací“, řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “V globalizovaném světě „neexistují hranice“ říká vatikánský kardinál

  • · Edit

    Proč se klanět materiálnímu světu kde rozdíl a hranice existují pouze na úrovni vědy, pouhých čísel a nevzdělanosti. Kroky vpřed jsou kroky materiálního původu bez inteligence starších. Takto se tlačí do chudoby, otroctví, bez svobody, nezávislosti a nedůstojnosti. S tím žádný skutečný tvůrce nemá co společného! Náboženství ano. Takto se nikdy nevede žádný dialog který šíří nenávist mezi věřícími a nevěřícími. V tomto světě náboženství peněz tzv. víry je víra předem ztracená, když se mísí v touze se nakrmit cizím neštěstím. Manipulace mezi těmito došla do další neviditelné války, kde si každý myslí, že má pravdu bez ohledu na skutečnost dávnověku a čistých vládců. Za pouhých 2 tisíce let tu vzniklo 60.000 válek mnoha fanatických náboženství podle jakési šablony. Každé 3 měsíce se vyvolala někde primitivní válka na snížení obyvatelstva. Cesta do pekel vede dlážděnou cestou, přes vychované hrby slepých, němých a chromých. Čistá náboženství neexistují bez skutečné filozofie, poznání a realizace Pravdy. Jinak je to fanatismus a nebo obráceně myšlenková spekulace. Kdo to nechápe, šíří takto globální útlak a monismus. I ti bezvěrci mají více rozumu než mnohá náboženství tohoto septického světa. Pravda která se tu píše je uměle a realisticky vyvolávaná změnou klimatu v mnoha oborech, vyhození lidé z domova v zájmu jiných a tím migrace a obchod s lidmi v mnoha směrech bez pochopení podstaty a cíle života.Když si spočítáte celou rozlohu světa s populací a životem, zjistíte, že na každého zbude rozloha tak velká, že nikdo nebude nikdy strádat. Proč se tlačíme ve městech a odebíráme si vše pro život? V Nečisté lidské společnosti ve svou vychovanou společnosti tak nikdo nemůže v tomto životě ve své nevědomosti uniknout. Ledaže by….

  • V globalistickém světě neexistují asi ani peníze, tak ty mikuláši otevři všechny sejfy co máte ve Vatikánu, nahrabáno a ukradeno celému světu a rozdej každé své katolické ovečce, co jste ukradli. Jak vám může ještě někdo věřit?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*