V Dánsku učí školáky muslimské modlitby a zpívat Alláhu Akbar (Video)

V Dánsku učí školáky muslimské modlitby a zpívat Alláhu Akbar (Video)

Video, které ukazuje, jak se dánští žáci učí, jak provádět muslimskou modlitbu a zpívat „Alláhu Akbar“, vyvolalo kontroverzi.     

Videonahrávka ukazuje chlapce afrického původu v muslimském oděvu, který ukazuje islámskou modlitbu skupině převážně etnicky dánských dětí.

Chlapec je pak přerušen učitelkou, která instruuje děti, aby říkali „Alláhu Akbar“ a poté celá třída zaklekne v modlitbě.„K modlitbě došlo v Thyregodské škole v obci Velje v jižním Jutsku,“ informuje deník InfoWars.        

 

Klip natočila súdánská matka jednoho z dětí. Bylo jí výslovně řešeno, aby video nedávala na internet, ale stejně tak učinila.

Poté, co se video objevilo na internetu, mnoho lidí vyzvalo úředníky školy, aby odstoupili, a tvrdili, že jsou děti „indoktrinovány“ k islámu. Podle ředitele Gerta Hougaarda „nikdy nic takového nezažil“.

Martin Henriksen z Dánské lidové strany požadoval od školy vysvětlení a zda měla škola povolení od rodičů, ale bylo mu pouze řečeno, že se jedná o rutinní součást učebních osnov.

Zeptal se také vedení školy, zda má v úmyslu naučit žáky islámské „temné stránky a rozšířený fundamentalismus“, kromě „masivní náboženské a sociální kontroly“.

V minulosti se již objevilo mnoho podobných videí, která ukazují, jak se děti v evropských zemích učí, jak přijmout muslimské praktiky.

Kupodivu se však zdá, že existuje jen velmi málo videí (nebo žádné) muslimských dětí, které se učí uctívat Krista v křesťanských kostelech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*