V České republice si nikdo nemůže být jistý svým majetkem

V České republice si nikdo nemůže být jistý svým majetkem

Představitelé naší současné demokracie se neustále ohánějí tím, jak komunisté bez náhrady znárodňovali a zabavovali majetky. Je však tato situace nyní lepší? Vážení čtenáři, posuďte sami.

Po roce 1989 došlo k restitucím a navracení majetku znárodněného komunisty, přičemž platila hranice 25.února 1948 a za naprosto neprolomitelné platily Benešovy dekrety. Po roce 1989 opravdu nastoupila justice se smyslem pro spravedlnost a majetkové záležitosti řešila objektivně. Postupně však přicházela nová generace soudců, která se začala vracet k tomu, za co byli odsuzovaní komunisté, tedy rozhodování podle politických a jiných zájmů.Dá se říct, že právo jako takové totálně splakalo při církevních restitucích:http://svobodnenoviny.eu/maji-jit-za-mrize-ti-kteri-schvalili-predrazeni-cirkevnich-restituci-o-54-miliard/ (jsou tam uvedené konkrétní údaje).

Dále nedávný precedens v záležitosti neobsloužení ruských občanů z politických důvodů, kdy do očí bijící bezpráví stvrdili ústavní soudci Vojtěch Šimíček a Kateřina Šimáčková. Tuto záležitost výborně popsali Roman Roun: https://roun.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=711512 a Petr Čejka: https://petrcejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=711793
Jenže případů bezpráví u nás přibývá, stačí případ bratrů Černockých, kteří díky současné justici přišli o majetek bez jakékoliv náhrady: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/investovali-10-milionu-chteli-podnikat-ted-o-vse-prijdou-a-bez-nahrady-71125?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp

Majetkem si v naší republice nyní nemůže být jistý žádný náš občan. Stačí stovky případů, kdy se o majetek soudí církve i přes mnohonásobně nadhodnocené církevní restituce, ale hlavně nikdo neví, jaký je původ pozemku, na kterém stojí jeho nemovitost. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cirkve-se-s-mesty-a-soukromniky-stale-soudi-o-stovky-nemovit/r~b33cc1180b0611e7a3fa002590604f2e/

Nyní soudu stačí prohlášení dědiců, že jejich předek nekolaboroval s nacisty dobrovolně a soud přiřkne majetek potomkům těchto kolaborantů. A občana, který tento majetek nabyl v dobré víře, vyhodí na ulici.
Podle vývoje současného „právního“ systému, můžeme očekávat, že se vrátíme nejen před rok 1948, ale i před rok 1918, kdy se bude „zkoumat“ původ pozemků a je možné, že z řady našich občanů se stanou bezdomovci.

Další problém je, že i Evropské soudy soudí často podle politického zadání : https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/haag-bude-resit-stiznost-na-madura-je-podezrely-ze-zlocinu-proti-lidskosti_438888.html?showTab=diskutovane (zajímavé, že na ukrajinský režim opírající svoji moc o banderovce, který navíc rozpoutal občanskou válku s tisíci mrtvými nikdo žalobu nepodal) a na nátlak USA https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/usa-mezinarodni-trestni-soud-icc-valecne-zlociny-afghanistan-valka-stihani_1903151627_lac , dá se předpokládat, že postižení občané se práva nedovolají nikde, tak jako se nedovolali bratři Černočtí.

Takže, nevím, co současná „demokracie“ chce vyčítat komunistům, když uvedené případy prokazují, že jsme se v případě justice před rok 1989 již vrátili.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*