V Británii přibylo v důsledku migrace rekordních 330.000 obyvatel

V Británii přibylo v důsledku migrace rekordních 330.000 obyvatel

Migrační saldo v Británii dosáhlo rekordně vysoké hodnoty, vyplývá z dnes zveřejněných oficiálních údajů, o kterých informovala agentura Reuters.

V průběhu ročního období do 31. března 2015 se do Spojeného království přistěhovalo o téměř 330.000 osob více, než se z něj vystěhovalo.

Nejnovější data Národního statistického úřadu (ONS) ukázala, že se v daném období přistěhovalo do Británie 636.000 lidí a 307.000 se vystěhovalo do zahraničí. Oproti loňským údajům to představuje nárůst o zhruba 94.000 osob.

Takzvané migrační saldo tak do konce března 2015 překonalo předcházející rekord (320.000) před deseti lety.

Ilustační obrázek Foto: ALAMY
Ilustační obrázek Foto: ALAMY

Britský premiér David Cameron, který v květnových volbách získal druhý mandát, čelí tlaku kvůli naplnění svých slibů z roku 2010, že sníží migrační vlnu v Británii pod 100 tisíc osob. Daný závazek měl za cíl uspokojit obavy veřejnosti ze zátěže kladené na veřejné služby.

Obchodní lobbistická organizace Institute of Directors kritizovala Cameronův záměr jako nedosažitelný. Hledání nových opatření proti migraci podle ní vytváří nestabilní podnikatelské prostředí. Spolu s expertní skupinou British Future organizace vyzvala ke komplexnímu přehodnocení imigrační strategie.

Podle stanice BBC v roce 2014 žilo v Británii 13 procent lidí narozených mimo zemi, což celkově představuje 8,3 miliónů lidí. ONS tento vývoj připisuje nárůstu počtu obyvatel EU přicházejících do Británie.

Migrační saldo je rozdíl v počtu imigrantů přicházejících do země a emigrantů, kteří ji opouštějí za konkrétní období. Jeho pozitivní hodnota představuje více přicházejících lidí, než těch, kteří ji opouštějí.

 

 

HlavnéSprávy/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “V Británii přibylo v důsledku migrace rekordních 330.000 obyvatel

  • Tem anglosaxonum ten prirustek barevnych emigrantu preji z celeho srdce! Maji co splacet byvalym koloniim, nafoukanci jedni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*