V Británii dochází týdně ke zhruba 15 kyselinovým útokům, z nichž 73% v Londýně

V Británii dochází týdně ke zhruba 15 kyselinovým útokům, z nichž 73% v Londýně

Velká Británie zaznamenala v uplynulých třech letech neslýchaný nárůst kyselinových útoků a to v průměru 15 týdně, přičemž k převážné většině z nich došlo v Londýně.

Mezi lednem 2015 a květnem 2018 bylo v Británii zaznamenáno 2 602 útoků kyselinou, podle vládních údajů, k nimž získal údaje deník Mirror.Ve srovnání s tímto číslem, deník uvedl, že mezi lety 2007 a 2011 bylo v tomto období pouhých 100 takových útoků, nebo jen jeden týdně.

Deník také uvedl, že mezi případy konkrétních útoků, k nimž došlo v posledních letech, z nichž některé měli dětské oběti a dokonce i dětské pachatele – se jeden týkal dítěte ve věku šesti let.

Deník Breitbart London informoval o rostoucím výskytu kyselinových útoků ve Velké Británii a zejména v Londýně, který byl korunován v roce 2017 na hlavní město kyselinových útoků, kdy incidenty dosáhly „epických úrovní“, podle lékařů.

Zatímco tyto útoky často zanechávají na obětech devastující důsledky, Británie zaznamenala své první stíhání za zabití při kyselinovém útoku v roce 2018. Oběť, která se právě vracela z hrobu své dcery, zemřela po útoku o 11 dnů později.

Při dalším útoku byl tříletý chlapec postříkán kyselinou během „úmyslného“ útoku, který policie připsala „násilí v komunitě“. Pět lidí bylo v důsledku toho zatčeno a případ se má brzy objevit u soudu.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*