V Anktarktidě nalezeny kostry s protáhlými lebkami

V Anktarktidě nalezeny kostry s protáhlými lebkami

Skupina archeológov (Smithsonian Institut, USA) našla tri predĺžené humanoidné lebky v oblasti La Paille (Antarktída). Ako oznámil  APR PRESS s odvolaním sa na American Live Wire, panoval predpoklad, že kontinent nebol navštevovaný ľuďmi až do súčasnej doby. Vedci preto tiež zvažujú, či nemôžu byť mimozemské.

Odborníci uvádzajú, že doteraz sa predĺžené lebky našli v Peru a v Egypte. To vypovedá o fakte, že staroveké civilizácie sa navzájom navštevovali ešte skôr, než o tom píšu učebnice histórie. Zdá sa, že existoval kontakt pred tisíckami rokov medzi civilizáciami Afriky, Južnej Ameriky a Antarktídy.

Vedci však pochybujú o tom, či môže umelá deformácia zmeniť nielen formu lebky, ale i jej objem. Senzačný nález má totiž množstvo ďalších fyzických charakteristík, ktoré sa výrazne odlišujú od normálnej ľudskej lebky. Výsledkom je, že si teraz vedci lámu hlavy nad otázkou, či sú tieto lebky ľudské, alebo patria nejakému inému druhu humanoida.

Sueneé: Smithsonian Institut podobný případ již jednou řešil na území Severní a střední Ameriky, kdy byly nalezeny stovky kosterních pozůstatků bytostí nadměrného vzrůstu (obři) s protáhlými lebkami. Všechny tyto kostry SI zabavil za účelem dalšího zkoumání. Z neoficiálních zdrojů pak bylo zjištěno, že kostry byly spáleny. Celá záležitost byla zametena pod stůl a výsledky zkoumání nejsou dodnes k dispozici. Pokud byste pátrali alespoň po zmínkách, zda skutečně šlo o kostry obrů, dostanete se do slepé uličky. Oficiální status quo je, že pro něco takového není pádný důkaz.

Můžeme si být vcelku jistí tím, že pokud se o něco zajímá SI, pak je to důležité a někdo má zájem na tom, aby případný nález byl vykládán správným způsobem a případné kontroverzní artefakty byly podrobeny podrobnému zkoumání v laboratořích SI, jak tomu již ostatně bylo i v předchozím případě.

PS: Foto v perex jsou protáhlé lebky z Paracas jako ilustrace.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*