„Už se nemusíme bát“ – Syřané vyprávějí, jak příchod Rusů změnil jejich život

„Už se nemusíme bát“ – Syřané vyprávějí, jak příchod Rusů změnil jejich život

„Boje se zastavily po několik týdnů. Lidé se postupně vracejí ke klidnému životu. Víme, že jsou tady ruští vojáci a že je to pro každého velmi důležité,“ vyprávějí Syřané o tom, co se v jejich životě změnilo od založení deeskalační zóny v provincii Deraa.

Od doby kdy byla v červenci v provincii Deraa zřízena deeskalační zóna, obyvatelé se vrátili ke své každodenní činnosti, díky ruskému vojenskému personálu, který je zodpovědný za naši bezpečnost.

Takže, ruští vojáci rozmístěni na kontrolním stanovišti v provincii Deraa zkontrolují zhruba 1 000 vozidel a 1 500 osob denně.

„Prohledáváme auta, abychom ověřili, že nikdo nepřeváží munici nebo zbraně. S každým komunikujeme dobře a Syřané jsou vůči nám také dobří,“ uvedl Artour Kartoev, ruský vojenský policista.

Vojenský policista také uvedl, že počet vozidel, které prochází kontrolním stanovištěm, narůstá každým dnem, protože Syřané se cítí více v klidu a méně se bojí, že je budou teroristé ostřelovat.Místní obyvatelé chápou potřebu bezpečnostních kontrol a pravidelných inspekcí a jsou velmi vděční ruskému vojsku za tento obnovený mír.

„Já dojíždím několikrát denně. Už nemám strach. Nemám žádný problém se dostat do práce nebo do obchodu. Mojí sousedé a známí jsou velmi šťastní, boje se zastavily po několik týdnů, lidé se postupně vracejí do klidného života. My víme, že jsou tady ruští vojáci a že je to pro nás všechny velmi důležité,“ uvedl Halid Arifaj, řidič žijící v Deraa.

Po setkání ruských a amerických protějšků na začátku července v Hamburku bylo uvedeno, že Moskva, Washington a Ammán se dohodly, že na počátku 9. července vytvoří deeskalační oblast na jihu Sýrie. Tato oblast zahrnuje provincie Deraa, Quneitra a Soueïda.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo později (v sobotu 22. července), že byla uzavřena podobná dohoda o zajištění bezpečnosti ve východní Ghoutě, v blízkosti Damašku v Sýrii.

„Hranice“ oblasti, která má být zabezpečena, byly definovány jako „místa pro rozmístění sil pro vynucení příměří,“ uvedlo ministerstvo. Byly také uzavřeny dohody o „cestách pro poskytování humanitární pomoci obyvatelstvu a pro svobodný pohyb obyvatel.“

V pondělí 24. července generální štáb ruské armády oznámil, že v této oblasti nasadil dvě kontrolní stanoviště a čtyři pozorovací stanoviště.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*