Už je politicky korektní říci, že je politická korektnost zhoubou Evropy?

Už je politicky korektní říci, že je politická korektnost zhoubou Evropy?

Sobotní Právo uvedlo na první stránce (a pak ještě na stránce 7) – s velkým písmeny napsaným nadpisem – rozhovor ministra vnitra Chovance. Tento nadpis zněl: Politická korektnost je zhoubou Evropy. To je úžasný poznatek, ale samozřejmě jak pro koho. O zhoubnosti politické korektnosti, která není ničím jiným než výzvou ke lžím, desinterpretacím a manipulaci lidí, víme mnozí už dlouho. A dlouho, určitě už od 90. let, o tom píšeme a mluvíme.

Revoluční novinkou je to, že je to na první stránce našeho největšího deníku a že je to výrok ministra vnitra naší levicové koaliční vlády. Je to výrok nahodilý, ze kterého bychom neměli nic dedukovat, nebo je to náznak něčeho úplně nového v našich politických špičkách, které si jinak dávají až moc dobrý pozor, aby mluvily politicky korektně, což znamená bruselsky korektně? Přál bych si samozřejmě to druhé, ale jako realista tak optimistický nejsem.

I kdyby to náhodou byla pravda, jakože asi není, i pak bychom museli říci, že už je stejně pozdě. Evropská idealistická, příliš namyšlená levice (někteří z nich se dokonce vydávají za pravici) na všechny klíčové věci přijde obvykle příliš pozdě. Jak dlouho jí trvalo, než pochopila zhoubnost Hitlera a ideologie, kterou reprezentoval a prosazoval? Díky jejich zpoždění muselo dojít až k druhé světové válce. Jak dlouho jí trvalo, než pochopila zhoubnost Stalina a jeho soudruhů? Opravdu jsme kvůli tomu museli prožít půl století komunismu? Kdy pochopí ničivý charakter jimi samotnými vyvolané migrace?

Je to vždycky pozdě. Některé neopravitelné věci už nastanou. A nedají se odestát. Fatální omyl ideologie evropeismu, vedoucí jak k ekonomické stagnaci, tak ke zbavení se demokracie, tak v neposlední řadě k dnešní masové migrační vlně snadno odstranit nelze. V představitelné budoucnosti to všechno s námi už nevyhnutelně zůstane.

 

Václav Klaus

( Václav Klaus Foto: Wikipedia.com)

http://www.klaus.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Už je politicky korektní říci, že je politická korektnost zhoubou Evropy?

  • Sobotka je typický EUrohujerský úředníček, který plní horlivě své povinnosti až nad 100%. Nám říka něco jiného, Bruselu však servilně udělá vše co po ním chtějí i s úklonami. Ale když má něco řešit na místě, tak mu musíte dát čas, nebot hlava to nebere. Poradců má sice dost, ale vozit je všude sebou by bylo asi směšné!!!!!

  • Od Sobotky můžeme před volbami čekat, že bude jinak mluvit doma a jinak jednat venku. Ostatně už to dělá. O to je to horší, že proti takovým podrazům se nelze předem bránit jinak, než takové lidi nevolit. Sobotka schválil v Bruselu bezvízový styk s Tureckem, i když byla většina lidí proti takovému nesmyslu a dokonce poslanci doporučili bezvízový styk odmítnout. Takových zrad se dopustil i na V4, kterou zastupoval a jednal v rozporu s dohodami. Sobotka musí z politiky pryč, jinak nás zažene do muslimské zkázy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*