Útoky migrantů mohou vést k přerušení provozu vlaku do švédského města

Útoky migrantů mohou vést k přerušení provozu vlaku do švédského města

Švédské město Kumla se podle zpráv může dočkat pozastavení vlakové dopravy v souvislosti s nárůstem násilných incidentů s migranty.

Státní provozovatel vlaků SJ oznámil vlnu útoků a výhrůžek zaměstnancům a cestujícím, které by je mohly přinutit k dočasnému zastavení provozu ve městě, kde se údajně volně pohybují gangy migrantů a terorizují místní obyvatele.

„Vzhledem k současné situaci SJ přijal řadu opatření, jako je zvýšení počtu zaměstnanců ve vlacích, bezpečnostní opatření a zvýšená spolupráce s policií,“ vysvětlil SJ v prohlášení.„Kromě toho byl zahájen dialog s obcemi Kumla a Hallsberg za účelem projednání a rozhodnutí o společných opatřeních k potlačení nejistoty, která vzniká při některých odjezdech a v prostředí stanice.“

Většina pachatelů byla identifikována jako mladí muži s africkým nebo blízkovýchodním původem.

„Afghánci, Somálci a Eritrejci byli označeni za odpovědné za hrozbu a násilí, které zasáhly Kumlu, kvůli čemuž SJ zvažuje zastavení svých vlaků ve městě,“ uvádí Samhällsnytt s odvoláním na informace získané od policie a místních občanů a podnikatelů.

Jedna žena, která cestovala se svými dětmi, popsala nedávný incident, kdy dva afghánští muži napadli průvodčí, která se jim snažila zabránit v nástupu.

„Pokusili se protlačit kolem průvodčí. A průvodčí roztáhla ruce, aby je zastavila,“ řekla žena. „Začali se hádat a křičet, že je rasistka. Začali ji kopat. Průvodčí začala křičet a pak jí přišel na pomoc další průvodčí.“

Stáli a neustále kopali do dveří vlaku, když je průvodčí zavírali. Pak se něco stalo s dveřmi, takže nebylo možné je zavřít. Průvodčí už stáli docela dlouho a snažili se dveře zavřít a pak jeden muž kopal do druhých dveří.“

Jiná místní žena tvrdí, že Švédové se bojí opustit své domovy, zejména v noci, když se po městě potulují smečky migrantů a vyhledávají potíže.

„Po večerech sama ven nechodím,“ řekla. „Jsou to velmi velké gangy, proto lidé nechodí ven.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*