Útok islamistů na Palmyru dokazuje, že teroristé nesmí dostat šanci na zotavení

Útok islamistů na Palmyru dokazuje, že teroristé nesmí dostat šanci na zotavení

„Teroristé Islámského státu použili vozidla naložená výbušninami a sebevražednými atentátníky během jejich útoku na Palmyru a opevnili se na předměstí města, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.   

„Za soumraku, teroristé Islámského státu použili vozy naložené výbušninami a sebevražednými atentátníky v jednom směru, prolomili obranu města a usadili se na předměstí navzdory těžkým ztrátám,“ uvedl Konašenkov.

Mluvčí dodal, že syrská armáda, podporována ruským letectvem, odrazila dva silné útoky. Radikálové aktivně použili auta naložená výbušninami a řízena sebevražednými atentátníky, stejně jako tanky a raketové dělostřelecké systémy.

Podle Konašenkova, nedávný útok teroristů Islámského státu na Palmyru, který donutil vládní síly opustit město, jasně ukazuje, že teroristé nesmí dostat ani malou šanci na to se zotavit a přeskupit pro náhlé útoky.

„Tlak na teroristy, abychom zmařili jejich útoky a později je zničili, musí být podnikán současně ve všech regionech, kde teroristé působí- v Sýrii, Iráku a dalších zemích,“ uvedl Konašenkov. Útok Islámského státu na Palmyru ještě jednou ukázal, že teroristé by neměli mít sebemenší příležitost na krátkou odmlku, kterou vždy využijí na přeskupení a podniknutí náhlých útoků,“ uvedl Konašenkov.

Syrská armáda evakuovala obyvatele Palmyry a zaujala obrannou pozici na okraji města.

„Ruské letectvo neprovedlo nálety na obytné čtvrtě Palmyry. Radikálové toho využili a zesílili své útoky. Syrská armáda evakuovala obyvatele, opustila město a zaujala pozice na jeho okraji,“ uvedl mluvčí.

Konašenkov zdůraznil, že Damašek přijal veškerá opatření, aby město osvobodil.

Konašenkov uvedl, že Islámský stát nasadil významné síly k útoku na Palmyru poté, co Amerikou vedená koalice suspendovala aktivní operace ve městě Rakká.

„Islámský stát využil fakt, že aktivní vojenské operace Spojených států a mezinárodní koalice v blízkosti města Rakká byly pozastaveny až do jara, Islámský stát přesunul své síly a zaútočil na Palmyru.“

Konašenkov dodal, že v průběhu posledních dvou dnů, více než 5.000 radikálů Islámského státu provedlo několik útoků na pozice syrské armády v blízkosti Palmyry.

Teroristé v neděli znovu zabrali starobylé město poté, co na něj útočili dva dny. Přes 5.000 radikálů, včetně stovek sebevražedných atentátníků, stejně jako desítky vozidel přemístěných z provincií Rakká a Deir e-Zor se údajně podílely na útoku.

Guvernér provincie Homs, kde se nachází Palmyra, uvedl, že syrská armáda evakuovala 80 procent obyvatel města. Osud zbytku obyvatel je znepokojující. Guvernér vyjádřil naději, že syrská armáda a milice se brzy připraví a Palmyru znovu osvobodí.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Mikhail Voskresensky / Sputnik )
Loading...

Podobné články

Komentář “Útok islamistů na Palmyru dokazuje, že teroristé nesmí dostat šanci na zotavení

  • Jak je mozne, ze teroriste dosud nebyli odriznuti od financnich zdroju, zasobovani, vyzbrojovani, prilivu novych rekrutu? Po tolika letech stale posiluji, delaji protiutoky, vyboje? Mohou prodavat nekomu ropu z jimi kontrolovanych uzemi? No protoze ti, co proti nim‘ bojuji‘, hlavne USA, Saudis, Qatar, Turecko je zaroven podporuji. Aby zmenili politickou kartu, aby oslabili a znicili zeme, ktere se jim nechteji podrobit. Aby oslabili Rusko. Vyuzivaji vsech prostredku a svetovych medii ke lzive a rusofobni propagande. Zaroven zamlcuji zlociny, kterych se dopousti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*