Útočník z Istanbulu: „Mým cílem bylo pozabíjet křesťany“

Útočník z Istanbulu: „Mým cílem bylo pozabíjet křesťany“

Militant Islámského státu, který napadl slavný noční klub v centru Istanbulu, údajně při výpovědi požádal, aby dostal trest smrti.                                      

Původem Uzbek, Abdulkadir Masharipov, který zabil 39 lidí a zranil dalších 65, uvedl, že „by bylo dobré, kdyby dostal trest smrti,“ informoval deník Sabah.

Během své výpovědi, Masharipov uvedl, že byl členem Islámského státu, ale neúčastnil se žádných útoků pod záštitou této džihádistické organizace před útokem na noční klub Reina.

„Chtěl jsem provést útok na křesťany, abych se jim pomstil za jejich činy páchané po celém světě. Mým cílem bylo pozabíjet křesťany. Abu Cihad, který je v Sýrii, my řekl, abych provedl útok na náměstí Taksim, řka: „Křesťané se tam scházejí,“ uvedl Masharipov a dodal, že nemohl provést útok na náměstí Taksim vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením.

„Byli tam všude policisté. Změnil jsem názor. Zavolal jsem Abu Cihadovi a řekl mu, že tam útok nemohu provést. Pak jsem šel do klubu Reina. Abu Cihad mi poslal adresu i všechny fotky klubu Reina. Neustále jsem si s ním psal. Neviděl jsem ho tváří v tvář. Šel jsem před klub kde jsem neviděl žádné policisty nebo ochranku,“ uvedl Masharipov.

V poznámce, že se chtěl zabít po provedeném útoku, Masharipov uvedl, že tak plánoval učinit, aby „neskončil jako rukojmí“.

„Když mi došly náboje, vyhodil jsem dva omračující granáty. Třetí jsem si položil vedle svého obličeje, abych se zabil, ale nezemřel jsem. Přežil jsem, ale šel jsem do klubu s cílem zemřít,“ uvedl Masharipov a dodal, že svého činu nelituje.

„Já jsem se pomstil,“ uvedl.

Nejméně 39 lidí, včetně policisty, bylo zabito, když Masharipov zahájil na Nový rok palbu v nočním klubu ve čtvrti Ortaköy asi v 01:15 hod dne 1. ledna.

 

(Hurriyetdailynews/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Útočník z Istanbulu: „Mým cílem bylo pozabíjet křesťany“

  • Jako v jednom českém filmu. Svázat a hodit mezi prasata. Tam ho nechat splnit jeho přání. Ostatní by to odradilo, protože taková smrt je potupná a nevede do ráje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*