Usvědčený teroristický vůdce napojený na útoky v Paříži je na svobodě ve Velké Británii.

Usvědčený teroristický vůdce napojený na útoky v Paříži je na svobodě ve Velké Británii.

Usvědčený teroristický vůdce nepojený na nedávné útoky v Paříži je na svobodě ve Velké Británii.

Baghdad Meziane, který byl uvězněn na 11 let v roce 2003 za provozování a podporu teroristické sítě, úspěšně odvrátil deportaci do rodného Alžírska, navzdory neléhání Home Office, že představuje „nebezpečí pro společnost Spojeného království,“ uvedl deník Telegraph.

Baghdad Meziane Foto: PresTV
Baghdad Meziane Foto: PresTV

Meziane byl blízký spolupracovník Djamela Beghala, odsouzeného teroristu, který učil dva pařížské útočníky, během jejich společného pobytu ve vězení. Tento pár žil blízko u sebe v Leicesteru. Mezanin kdysi dokonce poskytl Beghalovi falešný pas, který mu umožnil cestovat do výcvikového tábora al-Káidy v Afghánistánu.

V Británii se stupňuje znepokojení, zdali jejich bezpečnostní a zpravodajské služby mají dostatečné pravomoci k řešení teroristické hrozby.

Politická komentátorka Sara Maruseková sídlící v Londýně se domnívá, že vláda používá některé osoby jako politické nástroje k prosazení své politiky.

„Myslím si, že problém je v tom, že existují někteří lidé, kteří mají pozici síly a mají přístup k finančním sítím a lidem, na které tlačí prostřednictvím tohoto programu. Například, existuje něco jako společnost Henry Jackson, která je rozhodně islamofobní thin tank. Zpočátku tomu tak nebylo, ale vyvinuli se k tomu za posledních několik let a mají prapodivný přístup k některým vládním údajům. Pro příklad, šéf Charity Commission je bývalý člen správní rady společnosti Henry Jackson, který učinil prohlášení, že půjde po muslimských charitativních organizacích, v důsledku islamistických hrozeb,“ uvedla Marusková pro Press TV ve Velké Británii.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*