Ústavní soud: Volby rakouského prezidenta neplatí!

Ústavní soud: Volby rakouského prezidenta neplatí!

Rakouský Ústavní soud zrušil výsledek prezidentských voleb, při kterých těsně prohrál krajně pravicový kandidát strany Svobodných, informovala BBC.

Strana napadla výsledek voleb kvůli porušení pravidel při sčítání korespondenčních hlasů.

Kandidát strany Svobodných Norbert Hofer prohrál volby proti bývalému vůdci strany Zelených, Alexandrovi Van der Bellenovi o méně než jeden procentní bod.

Volby se budou tedy opakovat.

Při dvoutýdenních slyšeních u soudu, právníci strany Svobodných poskytli důkazy, že s korespondenčními lístky bylo neoprávněně manipulováno v 94 ze 117 okresů.

Právníci také uvedli, že hlasy byly sčítány dříve, než bylo stanoveno nebo že je sčítali lidé, kteří k tomu neměli potřebná oprávnění.

Strana také tvrdila, že má důkazy o tom, že hlasovali i cizinci ve věku nižším než 16 let.

Pokud bude zvolen, Hofer se stane prvním krajně pravicovým a protimigračním vůdcem v EU.

Jeho strana postavila svou volební kampaň na uprchlické krizi a na klesajících standardech pro méně majetné občany.

Prezidentské pravomoci proto převezme předsednictvo rakouského parlamentu, jehož členem je mimo jiné Norbert Hofer.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Ústavní soud: Volby rakouského prezidenta neplatí!

  • Praktiky politiků, kteří jsou navázáni na EU jsou hnusné a bude se to zhoršovat. EU se rozpadá, v jednotlivých zemích budou probíhat volby, ve kterých vyhrají protievropští politici, kteří mají zbytky zdravého rozumu. Merkelová bude zuřit a bude se snažit udržet EU silou. Odejděme z toho Titaniku dřív, než se utopíme.

  • Volební podvody nejsou velkým překvapením. Zelení jsou typičtí svým fanatizmem, rozsáhlým používáním dezinformací a chyběním logiky. Bohužel se zdá, že se stali největšími škůdci ekologie, alespoň jejich vůdci, kteří využívají slušné lidi jako kanonenfutr. Jako sůl bychom potřebovali nějaké realgreens, co se řídí vědou a ne ideologií.

  • Výsledek nových voleb bude stejný, jen to tentokráte nebude tak okaté. Tento soudní proces jen poukázal na chyby,které při falšování udělali a daly jim možnost to osraat znovu. Další soud by byl komedií a proto by k dalšímu už nedošlo. Nicméně budu doufat, že pokud výsledek voleb bude opačný, nový president půjde i nadále cestou vlastenectví a né jak by tomu bylo u nás korytnictví. Držím sousedům palce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*