Úsporná opatření nutí řecké občany bez domova žít v jeskyních

Úsporná opatření nutí řecké občany bez domova žít v jeskyních

v jeskyni

Šokující počet Řeků bez domova žije v horských jeskyních.Zprávy říkají, že řecká vládní úsporná opatření, jakož i vleklá hospodářská krize, nutí bezdomovce žít v jeskyních v horách Atika, které se nachází severně od hlavního města Athény.“Našla jsem dnes jídlo z odpadků na trhu dnes stejně jako celé rodiny. Nejsem první ani poslední, kdo takhle žije,” řekla žena bez domova žijící v této oblasti v jeskyni.

Jiný bezdomovec řekl: “V jeskyni jste chráněni před chladem. Je to lepší, než žít na lavičce nebo na ulici, ale je to pořád mizerná stránka života.”

Oficiální data mezitím ukazují, že nezaměstnanost vyskočila v Řecku na 27,6% v červenci z 27,5% v červnu.

Řecký statistický úřad ELSTAT 10. října uvedl, že bylo v červenci bez práce 1,36 milionu lidí, o deset procent více než rok předtím.

V Řecku je míra nezaměstnanosti dvakrát větší, než je průměr eurozóny, v srpnu to bylo 12%.

Řecká vláda očekává nějaký růst trhu práce v roce 2014. Nicméně Atény předpovídají, že i poté zůstane nezaměstnanost nadále vysoká kolem 26%.

Řecko bylo v roce 2008 tvrdě zasaženo recesí kvůli špatnému finančnímu hospodaření, což mělo za následek zvyšování daní a výdajové škrty.

Země zažívá tři roky úsporných opatření uložených vládou ve snaze získat záchranné finanční půjčky od mezinárodních věřitelů – Evropské centrální banky, mezinárodního měnového fondu a Evropské komise.

foto : idnes.cz   zdroj : freepub.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*