USA zavírají oči před důkazy, že syrská opozice má chemické zbraně, které mají sloužit k ospravedlnění útoku na Sýrii

USA zavírají oči před důkazy, že syrská opozice má chemické zbraně, které mají sloužit k ospravedlnění útoku na Sýrii

Spojené státy nemají žádné důkazy o tom, že by syrská opozice měla chemické zbraně, řekl novinářům šéf Pentagonu James Mattis.  

„V současné době nemáme žádné důkazy o tom, že by opozice měla nějaký chemický potenciál, a to navzdory opakovaným prohlášením Ruska,“ řekl Mattis.

Dne 11. září ruské Centrum pro smíření v Sýrii informovalo, že podle informací získaných od obyvatel džihádistické provincie Idlib v obci Jisr al-Shugur byly zaznamenány inscenované provokace o údajném použití chemických zbraní armádou proti civilnímu obyvatelstvu.Ammar Yamal, aktivista zabývající se lidskými právy, uvedl, že skupina třiceti členů Bílých přileb – organizace napojené na Al-Kájdu – přišla do provincie Idlib z Turecka, aby tuto provokaci připravila.

Dne 8. září ruské ministerstvo obrany oznámilo, že se teroristé dohodli na plánu provést chemické útoky na čtyřech místech v Sýrii.

To přichází v době, kdy Ankara apelovala na západní státy a celosvětovou komunitu, aby zabránili jakýmkoli vojenským operacím v provincii Idlib, řekl turecký prezidentský mluvčí Ibrahim Kalin.

„Vyzýváme globální společenství, západní státy a Spojené státy, aby spolupracovaly, aby zabránily možným útokům na Idlib. Doufáme, že v příštích dnech se všechny strany tohoto procesu připojí ke konstruktivnímu jednání a dospějí k dohodě o politickém rozhodnutí, které odstraní překážky pro (mírové) řešení v Idlibu,“ řekl Kalin novinářům.

Turecko, vedle Íránu a Ruska, je garantem příměří pod syrským režimem. Turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu v úterý uvedl, že Ankara má v úmyslu spolupracovat se všemi svými partnery, aby zajistila mírové řešení v Sýrii.

Přítomnost teroristických skupin v Idlibu znamená i nadále tlak na vyjednávání, dokonce i poté, co Damašek v letech občanské války dokázal eliminovat militanty z většiny území své země.

Rusko už koncem srpna varovalo, že teroristé působící v Idlibu připravují zinscenovaný útok chemickými zbraněmi, aby podpořili vnější zásah západních zemí. Americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton v pondělí oznámil, že Washington, Londýn a Paříž provedou „silnou a sjednocenou“ odpověď za použití chemických zbraní syrskou vládou.

Rusko a Sýrie opakovaně upozorňují, že se v Sýrii chystá chemický útok pod falešnou vlajkou, ale nikdo na to evidentně nebere zřetel! Spojené státy a jejich spojenci nadále vyhrožují útokem, zatímco posilují svou vojenskou přítomnost v regionu. Není to poprvé, co tzv. lidsko-právní organizace Bílé přilby provedly podobný útok, aby jej svalily na syrskou vládu. Je absurdní si myslet, že by v době, kdy Damašek vyhrává na všech frontách a chybí mu osvobodit poslední baštu teroristů, by použil před zraky mezinárodního společenství chemické zbraně, které už ani podle Organizace pro zákaz chemických zbraní nemá ve svém arsenálu.

Je neuvěřitelné, že ještě existuje někdo, kdo těmto fabulacím uvěří. Je to do oči bijící absurdita!   
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*