USA začínají ekonomický boj proti Číně

USA začínají ekonomický boj proti Číně

USA hledají dohodu s Evropskou unií a zeměmi Tichomoří s cílem zastavit rostoucí ekonomickou sílu Číny. Dohoda je plánována kvůli obavám Washingtonu ze ztráty amerického vlivu na Čínu, uvedl v pátek The Hill.

Evropská unie a Spojené státy sdílí cíl použití dohody ke společnému a efektivnějšímu přístupu k otázkám společných zájmů ve třetích zemích a ve světovém obchodním systému samotném, jako jsou například státem vlastněné podniky a opatření, které upřednostňují domácí průmysl,” uvedla mluvčí americké obchodní komory v rozhovoru pro The Hill.

Nicméně Čína tvrdí, že tato dohoda bude jednání ze strany USA s cílem pokusit se vynutit změny čínských vnitrostátních předpisů.

http://media.thehill.com/services/player/bcpid407451912001?bctid=2976957038001&bckey=AQ~~,AAAAAEA-5AE~,7pYsU79IKz1jyZLSY9Sb290m5ARebDo_

Nyní se bavíme o politikách, které se více zaměřují na suverénní domácí rozhodnutí,” řekl Huo Jianguo, ředitel Čínské akademie pro mezinárodní obchod a hospodářskou spolupráci. “To znamená za hranicemi v rámci vlastních zemí.

Existuje mnoho nových pravidel – musíme pochopit jejich význam a pochopit, zda budou tato pravidla platit pro celý svět,” řekl. “To je to nejtěžší – jak se sjednotit, jak propojit rozdílné politiky zemí, aby to bylo spravedlivé a otevřené.

Bílý dům vydal zprávu, když zahájil jednání s Evropskou unií o této dohodě.

Podle této zprávy se obě strany budou snažit “vytvořit pravidla, zásady a nové způsoby spolupráce v otázkách globálního významu, včetně duševního vlastnictví a tržní disciplíny pro státní podniky a lokalizovat diskriminační překážky obchodu.

Čína podle Centra pro ekonomický a obchodní výzkum (CEBR) předhoní americkou ekonomiku v roce 2028.

Velkolepý hospodářský rozvoj Číny pokračuje a i přes relativně nepříznivou demografii, která způsobí pomalý růst, stále očekáváme, že Čína předežene americkou ekonomiku a stane se tak největší světovou ekonomikou v roce 2028,uvedl CEBR.

zdroj : presstv.ir   překlad : freepub.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*