USA vyhrožují „sekundárními sankcemi“ pro všechny země, které odmítají podpořit jejich převrat ve Venezuele

USA vyhrožují „sekundárními sankcemi“ pro všechny země, které odmítají podpořit jejich převrat ve Venezuele

Zatímco drtivá většina světa nadále považuje Nikolase Maduru za legitimního vůdce Venezuely, americký válečný jestřáb a zvláštní vyslanec naznačil, že Washington může uvalit sankce na třetí strany, které se postaví proti snahám USA o změnu režimu.        

Mezinárodní společenství si musí ve venezuelském konfliktu vybrat svou stranu uváženě, uvedl kurátor intervence USA v latinskoamerické zemi a zvláštní vyslanec Elliott Abrams s tím, že Washington se nebude omezovat na ekonomické sankce jen proti Madurově vládě, ale proti všem, kteří se ho rozhodnou podpořit.„Sekundární sankce“ jsou jasnou možností,“ řekl Abrams na tiskové konferenci a varoval, že rozhodnutí sankciovat země třetích stran „bude záviset na chování (venezuelského) režimu v průběhu času“.

Prozatím to bylo asi 54 zemí, které se poklonily před útlakem Spojených států a uznaly samozvaného „dočasného prezidenta“ Juana Guaidoa, který od ledna sbírá podporu pro změnu režimu. Zatímco USA tvrdí, že „existuje dobrý impuls“ pro získání více zemí na palubu, většina světových zemí a populace odmítla „imperialistické“ ambice Washingtonu, řekl kanálu RT Colin Cavell, docent politické vědy na Bluefieldské univerzitě.

Americká administrativa „zmezinárodňuje venezuelský konflikt na velmi nebezpečných základech… vyhrožuje dalším zemím, které řeší Venezuelu, a tvrdí, že „pokud nepodpoří naše sankce, uvalíme sankce na vás,“ vysvětluje Cavell.

Trumpova administrativa nutí své spojence a jiné země, aby si vybraly: podpoříte tento agresivní pokus o svržení zvolené vlády ve Venezuele, nebo hodláte podpořit vládu, která se nelíbí Spojeným státům.

Uvalit sankce na vlády po celém světě za podporu Madura namísto Guaidoa nejenže porušuje mezinárodní právo, ale zdůrazňuje bezostyšný zásah USA do záležitostí suverénního národa. Akademik také věří, že americká administrativa jedná pod domněním, že „pokud to bude venezuelský lid více bolet“, pak povstane a „svrhne“ svou vládu.

„Tři čtvrtiny světových zemí podporuje zvolenou vládu, demokratickou vládu Venezuely a ty zahrnují největší země světa jako je Čína a Rusko,“ uzavírá Cavell. „A navzdory tomu, co tvrdí Donald Trump, svět pozoruje velice ostražitě tuto imperiální agresi ve Venezuele.“

 

(Zvláštní vyslanec USA pro Venezuelu Elliott Abrams Foto: Youtube)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA vyhrožují „sekundárními sankcemi“ pro všechny země, které odmítají podpořit jejich převrat ve Venezuele

  • USA musí být hodně horko, když si před návštěvou u Trumpa zvou i pro ně bezvýznamného Babiše do CIA, aby ho náležitě poučili. Až si přestanou lhát, že ovládají Svět, bude lépe i pro občany USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*