USA vedou tajné války v Africe, aby kolonizovaly celý kontinent

USA vedou tajné války v Africe, aby kolonizovaly celý kontinent

V roce 2011, zástupce velitele americké armády pro speciální operace uvedl, že zvláštní jednotky americké armády pravidelně provádí více než 100 vojenských operací na celém světě. To je velmi malé číslo ve srovnání s tím, co se děje dnes.

Podle dokumentu zveřejněného na internetových stránkách VICE News, USA v současné době provádí téměř 100 vojenských operací pouze v Africe. Růst americké vojenské přítomnosti na tomto kontinentu je bezprecedentní: Afrika je na druhém místě po Středním východě v počtu amerických speciálních ozbrojených sil v tomto regionu. Celý tento proces se však provádí skrytě, aniž by byla přitahována pozornost médií.

V roce 2006 bylo v Africe nasazeno pouze jedno procento všech amerických sil. V roce 2010 se počet amerických vojáků na kontinentu zvýšil na tři procenta. Do roku 2016 se jejich počet zvýšil téměř šestkrát a dosáhl 17 procent. V Asi 20 afrických zemích jen tedy umístěno 1700 amerických vojáků, kteří „pomáhají africkým partnerům v boji proti extremismu a terorismu“.

„V jakémkoliv okamžiku zjistíte, že SOCAFRICA provádí přibližně 96 aktivit ve 20 zemích,“ napsal v říjnu 2016 ve zprávě o strategickém plánování armádní generál Donald Bolduc, který řídí velitelství pro zvláštní operace v Africe (SOCAFRICA). V jeho zprávě vysvětluje, jaké elitní speciální síly amerických ozbrojených sil v současné době působí v Africe a jakého mají dosáhnout výsledku.

„Africké výzvy by mohly vytvořit hrozbu, která by překonala hrozbu, které Spojené státy v současné době čelí kvůli konfliktům v Afghánistánu, Iráku a v Sýrii,“ varoval Bolduc.

Navzdory tak velkému počtu vojáků, Bolduc tvrdí, že americká armáda v Africe nebojuje. To není pravda, protože Američané v současné době provádí vojenské operace proti teroristické skupině Al-Shabab v Somálsku. Například, při „poradní a asistenční operaci spolu se Somálskou národní gardou,“ byli zabiti mariňák Kyle Milliken a další dva američtí vojáci během přestřelky s militanty al-Shabaab asi 40 kilometrů západně od hlavního města Somálska, Mogadišo.Zvolení Donalda Trumpa uvolnilo ruce americké armádě v Africe tím, že bylo zrušeno několik omezení zavedených během prezidentství Baracka Obamy, což umožnilo americké armádě zvýšit počet leteckých úderů a rozšířit akce během zvláštních operací. „To nám umožňuje stíhat cíle rychleji,“ řekl generál Thomas Waldhauser, velitel AFRICOM.

„Při pohledu na protiteroristické operace v Somálsku je jasné, že USA se těžce spoléhají na dálkově ovládanou formu války tak favorizovanou prezidentem Obamou,“ řekl britský novinář Jack Serle. Spojené státy tuto strategii rozšířily a spolupracovaly s místními somálskými silami a jednotkami Africké unie pod záminkou „školení, poradenství a pomoci“ a dalších typů „podpůrných“ operací,dodal Waldhauser.

Americké operace v Somálsku jsou součástí rozsáhlejší kontinent přebírající kampaně proti terorismu, která v roce 2016 vysílala síly pro speciální operace do nejméně 32 afrických zemí, podle údajů a otevřených informací od amerického velitelství pro zvláštní operace. Základním pilířem pro tuto strategii je školení místních zástupců a spojenců – „budování partnerských kapacit“ ve vojenském lexikonu.

V boji proti teroristické skupině Boko-Haram, USA poskytly 156 miliónů dolarů na podporu svých regionálních partnerů. A k tomu všemu, letadla amerického letectva se pravidelně objevují na obloze nad Afrikou.

Přestože Spojené státy ospravedlňují posilování své vojenské přítomnosti rostoucím počtem teroristických organizací v Africe, které podle Bolduca patří mezi nejvíce vražedné na světě, Spojené státy realizují dlouhodobou strategii pro postupnou kolonizaci Afriky.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Loading...

Podobné články

  • Trvale udržitelný konflikt je zdrojem příjmů USA. Je třeba prodávat zbraně a udržovat poptávku po nich. Bez válek nebo hrozby válek poptávka po zbraních klesne a USA zkrachují, protože jen drogy je neuživí.

  • Je v zajmu USA, aby destabilizovali Afriku a vyvolali tam stejny pozar jako v Iraku a Syrii a nastartovali tim migraci zoufalych lidi do Evropy. Uz to nebudou statisice, ale desitky milionu.

  • A ted k Africe. Lidem se zatajuje skutecnost, ze Cina podporuje africke staty ruznymi projekty a stavbami infrastruktury. Ne na principu ovladnuti surovin a zadluzeni techto zemi, ktere pak dluh musi stale splacet jako otroci USA, nybrz na principu oboustranych vyhod win win pro obe strany a nezasahovani do politiky zemi se kterymi spolupracuji. Tedy naprosty opak toho,co delaji USA vsude ve svete. USA si ovsem vedomuji, ze by je mohla Cina z Afriky vytlacit, odriznout od vlivu a surovin a tak pracuji proti Cine tim, jak to maji vyzkousene pri ziskani kontroly na zememi vsude jinde. Podplacenim politiku, organizovanim nepokoju, destabilizaci zemi, poskytovanim kreditu tak velkych, ze se zeme dostavaji do zavislosti na podminkach, ktere diktuji USA. Jak dalece pritom USA a jejich armada vyuzivaji teroristy jako v Syrii a Iraku vedi jenom vlady a tajne sluzby, to se zatajuje. Vsechny negativni zpravy o USA se lidem vsude ve svete zatajuji v mediich, politici o nich nesmi mluvit. Lidem se neustale pod cenzurou nalhava, ze vse je jenom k jejich prospechu. Pritom mame stale vice omezene obcanske svobody, ve Francii uz je rok stane pravo, Evropa je i nadale zaplavovana teroristy. Sengen slouzi jenom k tomu, aby imigranti se mohli bez problemu usazovat ve vsech zemich Sengenu. Proto vystoupit z EU, vystoupit z NATO a ze Sengenu. Postarat se sami o nasi bezpecnost. Mame nejvyssi cas!

  • Kdo vyzbrojuje teroristy v Africe se prece da vysetrit a publikovat, aby to svet vedel! Tohle oznameni ale neni mozne, protoze vsechna media a vlady mimo nepratelu USA (to rikaji Amici, ze to jsou nepratele!) jsou poslusni vazalove a lokajove USA, kteri si nedovoli vznest jakoukoli kritiku, zatajuji nam pravdou a lzou nam. Proto jsme take tam kde nyni jsme, v NWO, ktery nikdo, kdo miluje svobodu a svou zemi si nikdy nemuze prat!!! Pokud EU nebude schopna se odriznout od pupecni snury spojujici EU a USA v pomeru hegemon – vazal, budeme zatahovani do vecnych agresi a konfliktu prostrednictvim NATO, ktere slouzi jako spolupachatel zlocinnych valek a gresi USA a NATO proti vsem zemim, ktere nechteji se stat lokaji USA. Ted k Africe. USA znicily s NATO nejbohatsi stat Afriky Libyi. Zamlcovali svetu, co Gaddafi tam vybudoval a jake meli obcane vyhody. O tech se ani obcanum bohatych statu EU nesnilo!! Naopak, udelali z neho padoucha, jako ho ted delaji z Putina. Malokdo vi o projektu zavlazeni zeme, ktery uz byl velice pokrocily, nikdo necetl Gadafiho Zelenou knihu, ve ktere podrobuje kritice zapadni formu demokracie a predstavuje sve poznatky k rizeni spolecnosti. Nikdo nevi o zlate mene, kterou chtel zavest nejenom jako platidlo v Libyi! Jeho nejvetsi chyba? Nechtel si nechat sve prirodni bohatstvi ukrast americkymi koncerny za hubicku! Proto musel byt nejdrive neustalou propagandou pomlouvan a oznacovan za vyvrhele, ktereho musi USA zabit jako predtim Saddama v Iraku a Assada ted v Syrii!

  • Jen slepí, hluší , hloupí a cíleně vychytralí snad vidí ve válečnictví USA něco kladného pro svět. Opak je pravdou. Zbrojařský průmysl USA se jen třese na zakázky . Dnes je jasné, že ten vývoz jejich demokracie a po celém světě vyvolávané majdany obyčejným obyvatelům těch zemí, kde se USA takto prezentují, nepřináší nic dobrého pouze destabilizaci a utrpení. Na rozbořených městech pak vydělávají američtí velkobankéři, kteří už i v historii vydělávali na tom, že půjčovali oběma stranám konfliktu. Ekonomické krize a války jsou uměle cíleně vyvolané kvůli zisku těch nejbohatších. Vždyť je to hrůza mladým se dávají válečnické hry, aby si mysleli, že válčit je normální. Myslím, že homo sapiens na základě těchto válečníků by měl být přejmenován na homo zabíjens.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*