USA pumpují miliardy dolarů na vměšování do záležitostí cizích zemí

USA pumpují miliardy dolarů na vměšování do záležitostí cizích zemí

Miliardy dolarů z amerického rozpočtu jsou vynakládány na zasahování do vnitřních záležitostí cizích zemí, přičemž hlavním cílem je Rusko, uvedl přední ruský senátor Andrej Klimov.   

„Podle otevřených zdrojů byly přiděleny miliardy dolarů z rozpočtu USA na vměšování do jiných zemí, uvedl Kimov, který stojí v čele dočasného Federálního výboru pověřeného ochranou suverenity Ruska.

A právě Rusko má „zvláštní zacházení“ od Američanů, dodal. „Jsme jedinou zemí na světě, která je schopna dát USA okamžitou hmatatelnou odpověď, a proto se bude pokračovat v zasahování do našich záležitostí.

„V současné době jsou bojištěm volby,“ uvedl senátor, který se odvolával na prezidentské volby konané v Rusku dne 18. března.

Spojené státy obviňují „tucet lidí“, kteří nemají žádné napojení na ruské úřady, jako součást šetření tzv. „Russiagate“, uvedl Kimov. Mezitím, „od 500 do 700 zaměstnanců centrály CIA a tisíce na ministerstvu zahraničí, Pentagonu a Kongresu pracují na ruském případu,“ uvedl.Senátor také zesměšnil pokusy Washingtonu podpořit jeho vlastní obvinění na ruské vměšování do voleb USA v roce 2016, když se odkazoval na to, že ruský kanál RT investuje do reklamy ve Spojených státech „což činí ne více než desítky tisíc dolarů“. Je to „směšné“ ve srovnání s částkou vynakládanou Washingtonem na zasahování do jiných zemí, uvedl.

Člen Federální rady také uvedl, že „skóre není ve prospěch USA“, pokud jde o kybernetické útoky prováděné z území obou zemí. Hackerské pokusy z Ruska představovaly v roce 2017 pouze dvě nebo tři procenta z celkového počtu kybernetických útoků na USA, zatímco „kybernetické útoky z USA na Rusko představovaly 25-27 procent.“ Každoročně se počet amerických pokusů o hackerské útoky několikrát zvyšuje, dodal Klimov.

Další člen komise, senátor Oleg Morozov, uvedl, že americké intervence do vnitřních záležitostí Ruska v posledních letech rostly exponenciálně a nyní postihují téměř všechny oblasti života.

Senátor jako příklad označil nevládní organizace jako „velmi zajímavý subjekt“ a uvedl, že USA poskytly v Rusku v roce 2016 nevládním organizacím 72 miliard rubů (více než 1,2 miliardy dolarů).

„Jeden stát aktivně převádí peníze do života jiného státu pod záminkou vytvoření řádné občanské společnosti zde (v Rusku), i když o to nikdo nežádá. A jsou to američtí daňoví poplatníci, kteří platí za vytvoření institucí občanské společnosti v naší zemi,“ uvedl Morozov.

Podle ruského zákona o nevládních organizacích mohou být organizace, které dostávají peníze ze zahraničí, klasifikovány jako zahraniční agenti, čímž pro ně plyne povinnost podávat pravidelné zprávy o jejich financování a činnostech. Minulý rok ruské ministerstvo spravedlnosti dalo podobné omezení šesti médiím, včetně Hlasu Ameriky a Rádiu Svobodná Evropa, které byly financovány z USA, a to v reakci na zpravodajské agentury RT a Sputnik, které byly nuceny registrovat se jako zahraniční agenti v USA.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA pumpují miliardy dolarů na vměšování do záležitostí cizích zemí

  • Uplaceji vsechno a vsechny papirky, natistenymi kazdy mesic v objemu 40 miliard. Nemaji zadne kryti. To se zacne projevovat 26. brezna, kdy Cina prestava obchodovat v $.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*