USA přiznaly, že Rusko má nezastavitelné hypersonické zbraně

USA přiznaly, že Rusko má nezastavitelné hypersonické zbraně

USA přiznaly svou neschopnost čelit ruským hypersonickým zbraním, tvrdí expert.                     

Americká agentura  Anti-missile Defense Agency čelí skutečnosti, že současné americké stíhací letouny nejsou schopny vypořádat se s manévrovatelnými hypersonickými raketami svých nepřátel.

„Připouštím, že existují nějaké stíhací letouny, které létají hypersonickou rychlostí, ale potřebovaly by více manévrovatelnosti pro dosažení manévrovatelných cílů,“ řekl deník National Interest odborník na politiku jaderných technologií James Acton.Proto se Washington rozhodl soustředit se na optimalizaci vlastních stíhaček. USA pracují na hypersonických stíhačkách zaměřených na boj s mezikontinentálními balistickými raketami. Ochrana teritoriálního území země s pomocí těchto stíhaček by zabránila ruským a čínským odvetným útokům.

Ve Spojených státech se opakovaně tvrdí, že Pentagon by měl „přehodnotit bezpečnost země“. Americký generál John E. Hyten již dříve přiznal, že Washington nemůže proti ruským hypersonickým zbraním dělat nic.

To přichází v době, kdy ruské ministerstvo obrany odhalilo detaily taktických a technických vlastností nového ruského protiletadlového raketového systému Sosna, který byl představen koncem srpna na Mezinárodním technicko-vojenském fóru ARMY 2018.

Jedinečností nového systému, jehož hlavním úkolem je ochrana vojenských zařízení před leteckými útoky, jsou různé inovace vyvinuté ruskými inženýry, uvedl šéf protiletadlového raketového systému Vladimír Uklejev, jehož citovalo v novinách Zvezda ruské ministerstvo obrany.

Sosna může být použita ve všech druzích bojových operací, a to i za chodu. Během cvičení systém úspěšně vystřelil na cíle „nepřítele“ rychlostí až 30 kilometrů za hodinu.

Toto neuvěřitelné bojové vozidlo je schopno pracovat efektivně za jakýchkoli povětrnostních podmínek, stejně jako v podmínkách snížitelné viditelnosti, a to i za přítomnosti přirozeného nebo umělého zásahu vytvořeného nepřítelem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*