USA požadují po Německu, aby zvýšilo výdaje na obranu na „zastrašení Ruska“

USA požadují po Německu, aby zvýšilo výdaje na obranu na „zastrašení Ruska“

Německo by mělo zvýšit výdaje na obranu na 2% HDP, protože NATO je důležitým nástrojem pro zastrašování Ruska, řekl americký ministr zahraničí Mike Pompeo pro deník BILD.Mike Pompeo, který přijel do Berlína dne 31. května, aby se setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a německým ministrem zahraničí Heikem Maasem, řekl deníku BILD, že nejtěžší rozhodnutí je v rukou lidí v Německu.

Pompeo také kritizoval německou vládu za to, že nedosáhla cíle NATO vynakládat 2% národního rozpočtu na obranu a řekl deníku BILD: „Nejdůležitější konsekvence je v rukou německého obyvatelstva“.

„Federální vláda dala slib ve výši 2% a lidé by měli požadovat, aby vláda svůj slib dodržela,“ řekl spojenci NATO.

Heiko Maas po setkání s Pompeem uvedl, že Německo a USA mají zájem o dobré vztahy s Ruskem a o pracovní dialog k řešení mezinárodních konfliktů.

Zatímco detaily nové vojenské strategie NATO jsou stále neznámé, je pravděpodobné, že aliance je jednoduše sladěna s nedávnými aktualizacemi americké doktríny a snaží se překonat všechny potenciální protivníky, řekl vojenský expert.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, který se odkazoval na „novou bezpečnostní situaci“, na „výzvy na východě a na jihu“ a na „jadernou hrozbu“ Ruska, minulý týden oznámil, že aliance přijala novou vojenskou strategii. Podrobnosti o dokumentu nejsou dosud veřejné.

Washington aktualizoval svou národní bezpečnostní strategii v roce 2017, národní a obrannou strategii a jaderný postoj v roce 2018 a postoj protiraketové obrany na počátku roku 2019, poznamenal vojenský analytik. Nový strategický dokument NATO se pravděpodobně přiblíží všem, dodal.

Západní vojenští vyšetřovatelé se pravděpodobně zaměří na dosažení Ruska a Číny při vývoji zbraní, jako jsou lasery a hypersonické rakety, nebo protiopatření proti nim – které v současné době neexistuje a velkou otázkou je, zda bude vůbec někdy existovat.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*