„USA používají válku proti terorismu ke zničení Sýrie“

„USA používají válku proti terorismu ke zničení Sýrie“

Město Rakká v severní Sýrii přešlo z rukou teroristů Islámského státu do rukou militantní skupiny Syrské demokratické síly (SDF) s plnou podporou americké armády. Při svém vyvrcholení, čtyřměsíční operace vyvolala ostrou kritiku ze strany Ruska kvůli katastrofálnímu počtu civilních obětí a masivní devastaci. Kanál Press TV se zeptal Adama Garriera, řídícího editora kanálu theduran.com z Londýna a Stephena Schlesingera, analytika Century Foundation z New Yorku, aby vyjádřili své myšlenky týkající se agendy USA v Sýrii.

Adam Garrie uvedl, že Spojené státy se pokoušení destabilizovat Sýrii za účelem „vyhlášení nezákonné změny režimu“, stejně jako v Jugoslávii, Iráku a Libyi.

Pentagon si stále přeje, aby „dosáhl tohoto cíle zničit Sýrii jako sjednocenou zemi za pomocí kurdských militantů,“ uvedl analytik.

Vzhledem k neúspěchu USA v zavedení politiky změny režimu v Sýrii se USA „snaží v podstatě určit, zda by mohly vytvořit trvalou situaci nestability v zemi,“ prohlásil.

Garrie označil Spojené státy za „největšího válečného zločince moderní doby od Vietnamu až po současnost v Sýrii,“ protože Američané spáchali zločiny proti lidskosti, měli na svědomí civilní životy a rozdrtili infrastruktury.Takzvaná syrská observatoř pro lidská práva uvedla, že od začátku operace v Rakká od začátku června bylo mezi 3 250 zabitými osobami nejméně 1 130 civilistů.

S odvoláním na smrt a destrukci ve městě Rakká, Gariie uvedl: „Nejde o boj proti terorismu, jde o zničení lidského života.“

Rusko obvinilo americké letectvo, že podrobilo město Rakká „barbarskému bombardování,“ což způsobilo, že město bylo „smeteno z povrchu Země.“

Co se stalo v Rakká je „absolutní výsměch“ a není to nic jiného „než vymazání města z povrchu zemského,“ poznamenal Garrie.

Teroristé Islámského státu opustili město po dohodě s SDF a s Amerikou vedenou aliancí, které jim umožnily přesunout se do sousední provincie Dajr az-Zaur, kde probíhají těžké boje mezi militanty a syrskými vládními silami.

Mezitím, Stephen Schlesinger naznačil, že to, co se stalo ve městě Rakká je „součástí nové doktríny (amerického prezidenta Donalda) Trumpa.“

Trump ve skutečnosti nechce v Sýrii mír, uvedl Schlesinger s tím, že „On má zájem pouze o nalezení teroristů, ať jsou kdekoli. Chce dokázat, že je velkým mužem, že velí.“

Komentátor také navrhl, že jedinou cestou, jak se vyhnout současnému dilematu v Sýrii, je přivést všechny válečné strany dohromady, aby vytvořily „přechodnou vládu“ a uspořádaly „přechodné volby“.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*