„USA používají terorismus jako hlavní mechanismus své zahraniční politiky“

„USA používají terorismus jako hlavní mechanismus své zahraniční politiky“

Obvinění amerických médií, že Moskva sleduje v Sýrii jen své vlastní zájmy, jsou irelevantní, protože ruská protiteroristická kampaň byla v zemi dohodnuta se syrskými úřady, tvrdí vojenský expert Alexander Zhilin.

V rozhovoru s RT, ruský vojenská analytik Alexander Zhilin uvedl, že tvrzení amerických médií, že Rusko v Sýrii sleduje své zájmy jsou „naprostý nesmysl“, vzhledem k tomu, že Moskva v zemi „spolupracuje s legitimně zvoleným prezidentem.“

Zhilin také poukázal na pokrytecké prohlášení Washingtonu o nutnosti boje proti terorismu, řka, že Bílý dům neustále používá terorismus jako hlavní mechanismus své zahraniční politiky.

Ilustrační obrázek Foto: Reuters
Ilustrační obrázek Foto: Reuters

„Jen o tom přemýšlejte: Země s vojenským rozpočtem přesahujícím konsolidovaný rozpočet všech zemí na světě používá terorismus jako hlavní nástroj své zahraniční politiky, boj proti terorismu je téměř nemožný,“uvedl Zhilin.

Analytik také odsoudil amerického prezidenta Baracka Obamu a ministra zahraničí Johna Kerryho za opakované výzvy vypudit syrského prezidenta Bašára Asada.

„Moje otázka zní: Kdo jste, že můžete vyzývat k něčemu takovému? To znamená, že Obama, který rozbombardoval polovinu světa, nesmí odstoupit, zatímco Asad odstoupit musí? Je to velice špatný přístup,“ uvedl Zhilin.

„Spojené státy začaly propagandistickou válku proti Rusku, což je důvod, proč se vytváří proti-ruská koalice za účasti Saúdské Arábie, Turecka a soukromých vojenských společností v USA,“ podotkl analytik.

Zhilin vyjádřil lítost nad zahraničními sdělovacími prostředky, včetně CNN a BBC, které jsou zapojeny do této války a mylně informují své čtenáře o ruské letecké operaci v Sýrii. Připomněl také, že ruská „účast v Sýrii navrhuje podporu legitimně zvoleného prezidenta,“ a že „to byl právě Washington, který zahájil invazi, aniž by dostal zelenou od OSN.“

„Víte, je mi velmi líto, že BBC a CNN, kdysi respektované sdělovací prostředky, se proměnily na primitivní propagandu a desinformační tiskové agentury,“ uvedl Zhilin.

Analytikovo vyjádření přišlo krátce poté, co CNN oznámila, že ruská letecká podpora umožnila syrské armádě zahájit misi k osvobození strategického města Aleppo, které bylo obléháno ozbrojenci několik let. Ve stejné době, CNN uvedla, že Rusko v Sýrii nejen že bojuje proti islámskému státu, ale také sleduje své vlastní zájmy.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„USA používají terorismus jako hlavní mechanismus své zahraniční politiky“

  • · Edit

    MĚli by si uvědomit Zelený Mozky z NATO a hlavně s USA i v EU, že čím VÍCE pomlouváte a špiníte RUSKO, které nám nic neudělo, naopak jediné dokáže bojovat proti terotistům IS, které pokrytecky NATO podporuje a financuje, tím více evropský lid pobouříte a vyprovokujete v UNII občanskou VÁLKU!!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*