USA poslaly do Evropy šest strategických bombardérů schopné nést jaderné zbraně

USA poslaly do Evropy šest strategických bombardérů schopné nést jaderné zbraně

Dva americké strategické bombardéry B-52H Stratofortresses už dříve přistály na leteckou základnu Fairford ve Velké Británii. Letouny DRYER91 a DRYER92 vzlétly z letecké základny Barksdale v Louisianě a ráno přistály na britském letišti, podle údajů od následujícího zdroje:

Kromě toho byly v posledních dvou dnech přemístěny do Velké Británie další tři americké bombardéry B-52 s označením STRAY81, STRAY82, STRAY83 a jeden B-52H označen značkou CLIP91. Podle informací zdroje tak USA přemístily šest jaderných bombardérů na základnu Fairford. To by mělo vyvolávat určité obavy.

 

 

Strategický bombardér B-52H Stratofortress byl také spatřen nedaleko ruských hranic nad Balkánským mořem v blízkosti Kaliningradské oblasti. Podle zdrojů z řízení letového provozu letoun provedl simulovaný útok bombardování ruské flotily.

Ministerstvo obrany uvedlo, že bombardér B-52 letěl nad neutrálními vodami Baltského moře, necelých 15 kilometrů od ruských hranic a otočil se, jakmile ho letecká obrana eskortovala pryč.

B-52 byl vyroben v letech 1952 až 1962 a byl vytvořen jako strategický bombardér schopný převést dvě vysoce výkonné termonukleární bomby do jakéhokoli místa v SSSR. Dnes zůstává hlavním bombardovacím letounem na dlouhé vzdálenosti.Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA poslaly do Evropy šest strategických bombardérů schopné nést jaderné zbraně

  • USA nemohou napadnout Rusko přímo. Proto se snaží nahnat do války proti Rusku Evropu. Vidí to jako jedinou možnost, jak se zachránit před bankrotem.
    Naštěstí mají evropští politici pud sebezáchovy a odmítají v tomto ohledu USA poslušnost.
    Je třeba přestat tupě poslouchat příkazy USA ohledně Ruska a Číny a nechat USA v klidu zkrachovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*