USA pokračují v podpoře mezinárodního terorismu

USA pokračují v podpoře mezinárodního terorismu

Militanti, kteří upevnili své postavení na americké základně v At-Tanf poblíž hranice oddělující Sýrii a Irák, prodávali americkou munici teroristické skupině Islámský stát, odhalil bývalý bezpečnostní šéf syrského sektoru Muhammad Assalam s tím, že militanti prodávali americké zbraně, vozidla, protitankové granátomety a pušky M-16.

Skupina Jasch Magawir As-Saur je součástí Svobodné syrské armády, která bojuje proti Damašku. Skupina byla vytvořena v prosinci roku 2016 díky finanční podpoře Spojených států. Militanti absolvovali vojenský výcvik v Jordánsku pod vedením odborníků z Amerikou vedené koalice proti teroristické skupině Islámský stát. Tato skupina prováděla většinu svých vojenských operací na jihu Sýrie.

Muhammad Assalam také poznamenal, že americké síly neposkytují žádnou humanitární pomoc syrským civilistům, přestože se uprchlické tábory nacházejí nedaleko od základny. „Žádná humanitární ani lékařská pomoc nebyla poskytnuta,“ uvedl Assalam a dodal, že Syřané, kteří jsou umístěni na americké základně, jsou připraveni bojovat po boku Islámského státu, zatímco jiní spolu se syrskými vládními silami bojují na žádost Spojených států.

Server Pravda.Ru požádal Semyona Bagdasarova, ředitele Střediska Středního východu a Střední Asie, aby se vyjádřil k této situaci.

„Spojené státy používají zprostředkovatele k prodeji zbraní Islámskému státu a dokonce to potvrzují i představitelé syrské opozice. Zdá se, že vše, co Washington říká o boji proti terorismu, je jen prázdná rétorika. Ve skutečnosti tak USA nadále podporují své potomky – Islámský stát. Chce Amerika, aby válka v Sýrii trvala dál a dál?“

„To je složitá otázka. Já neznám skutečný stav věcí, ale je velmi pravděpodobné, že USA prodávají zbraně syrské opozici. Američané to dělají, aby zabránili pokroku syrských vládních sil a nakonec se dohodli na okupaci některých osad, které ovládá Islámský stát. Je docela možné, že Washington tak činí, aby nějak udržel kontrolu nad situací na Středním východě, zatímco Islámský stát je stále aktivně využíván Washingtonem jako nástroj pro provádění jejich politiky v tomto regionu, o tom není pochyb.“

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Infowars.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*