USA plánovaly svrhnout Assada již od 11. září

USA plánovaly svrhnout Assada již od 11. září

Plány Washingtonu svrhnout syrskou vládu se datují až do útoků z 11. září, a nedávné odhalení zakladatele WikiLeaks Juliana Assange, by nemělo být pro nikoho žádným překvapením, uvedl americký novinář.

Wayne Madsen, autor a investigativní novinář, učinil tyto poznámky, když byl tázán na Assadovy středeční poznámky, že USA měly v úmyslu svrhnout syrskou vládu již dávno před rokem 2011, rokem, kdy v zemi vypukl brutální konflikt.

To, co Assange odhalil, není nic nového, protože „Víme, podle vysloužilého generála Wesley Clarka, že krátce po útocích z 11. září mu byl předložen v Pentagonu seznam zemí, ve kterých plánovaly Spojené státy svrhnout jejich vlády, řekl Madsen ve čtvrtek pro deník PressTV.

Syrský prezident Bašár al-Assad FOTO : AP
Syrský prezident Bašár al-Assad FOTO : AP

Novinář poznamenal, že Sýrie byla na seznamu hned po Iráku a po ní následovaly země jako Libye a Súdán.

Ve své nové knize, Assange poukazuje na spojení týkající se amerického velvyslance Williama Roebucka, který sloužil jako politický poradce na americkém velvyslanectví v Damašku v letech 2004-2007, a plánech na svržení syrského prezidenta Bašára al-Asada.

To také „není žádným překvapením, protože po sobě jdoucí američtí velvyslanci v Sýrii se snažili podkopat syrskou vládu,“ uvedl Madsen.

Madsen dodal, „je to jasná ukázka toho, že i když Spojené státy udržují diplomatické vztahy se jinou zemí,“ neexistuje žádná záruka, že se USA vyhnou přijmout tvrdá opatření proti „vládě, kterou uznávají.“

To je extremní verze demokracie, argumentoval Madsen, který dodal, že nejen Obamova administrativa, ale i republikánská vláda jako ta George Bushe se také pokoušela svrhnout vládu syrského prezidenta Bašára Assada.

Syrská vláda se zmítá ve válce proti různým skupinám, jako je ISIS od března 2011. Podle zpráv, Spojené státy a jejich regionální spojenci-zejména Katar, Saúdská Arábie a Turecko- podporují militanty operující uvnitř Sýrie.

Konflikt, podle OSN, si dosud vyžádal životy asi 230.000 lidí. Milióny Syřanů také muselo v důsledku války opustit své domovy.

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “USA plánovaly svrhnout Assada již od 11. září

 • Pentagon přiznal, že založil Islámský stát !!!

  Zpráva, která snad nikoho ani nemůže překvapit, jelikož se již stalo pravidlem, že za každým válečným konfliktem posledních desetiletí stojí právě USA!
  Jan Szuscik FKc – 32382
  Je to vůbec možné???
  Pentagon přiznal, že založil Islámský stát !!
  Tajná zpráva Pentagonu odhalila, že USA vytvořily ISIS jako nástroj na svrhnutí prezidenta Sýrie Assada.
  To, co mnozí běžní lidé na sociálních sítích pochopili logicky sami, že teroristická skupina ISIS, která krutě popravuje křesťany a svobodně smýšlející lidi na teritoriuSýrie a Iráku, kterou finančně a vojensky sponzoruje spojenec USA Saudská Arábie, je dílem tajných služeb USA , je dnes už i oficiálně potvrzené!
  Tajný dokument vlády USA, který obdržela právnická kancelář se zaměřením na podporu veřejného zájmu v USA Judicial Watch, prokazuje, že vlády západních zemí se účelověspojili s Al-Káidou a dalšími islamistickými extrémistickými skupinami, aby svrhli syrského prezidenta Assada.
  Podle právní kanceláře Judicial Watch předmětný dokument (viz odkaz níže), který pronikl na veřejnost, odhaluje, že ve spolupráci se státy Perského zálivu a s Tureckem západ úmyslně sponzoroval násilnické islamistické skupiny, aby destabilizoval vládu Assada. A to přesto. že věděly o tom, že pokud tak budou jednat, může to vést ke vzniku teroristického Islámského státu v Iráku a Sýrii, známého pod zkratkou ISIS.
  http://www.judicialwatch.org/wp-content/uploads/2015/05/Pg.-291-Pgs.-287-293-JW-v-DOD-and-State-14-812-DOD-Release-2015-04-10final-version11.pdf
  Tato odhalení vynesl na světlo světa novinář britského magazínu The Guardian Dr Nafeez Ahmed, který je vítězem letošní alternativy k Pulitzerově ceně – Project CensoredAward za vynikající investigativní žurnalistiku po dobu práce v magazínu The Guardian. a který je v tzv. Power 1000, tedy mezi tisícovkou nejvlivnějších Londýňanů. Další odhalení zde:
  https://medium.com/insurge-intelligence/secret-pentagon-report-reveals-west-saw-isis-as-strategic-asset-b99ad7a29092.
  USA a západní země tedy vytvořily ISIS za účelem, aby mohli svrhnout prezidenta Sýrie Assada, aby po jeho zvrhnutí už nic nebránilo USA v tom, aby z Kataru postavily plynovodpřes Sýrii do Evropy, a aby USA tak mohly obchodně dominovat nad Ruskem. Kvůli této intrice tajných služeb USA musely zemřít doslova statisíce lidí. Podle odhadů OSN zemřelo jen v Sýrii za 4 roky od počátku této války cca 250 000 lidí. V Iráku podle odhadůzemřelo od počátku invaze USA dokonce až cca 500 000 lidí.
  No a nyní je z vyjádření mnoha lidí na sociálních sítích zcela zjevné, že nám tyto lidi z ISIS tlačí USA do Evropy jako utečence spolu se zuboženými lidmi, kteří před ISISutíkají do Evropy. Tyto lidi nám politici EU přerozdělí mj. do ČR, aby, až přijde vhodný čas, způsobili chaos na našem území?
  Pro lidi, kteří smýšlí čistě – lidsky (a v Čechách zvláště), jsou takové zákeřné myšlenky nepředstavitelné. Těžko si vůbec představit, že by někdo, natož demokratičtípolitici USA, EU a ČR, kteří v tomto USA ochotně pomáhají, mohl být až tak zvrhle smýšlejícím, že by s cílem dosažení obrovského obchodního zisku a přes zisk obrovské moci, byl schopný obětovat životy tolika lidí. Avšak mnohokrát potvrzená realita z historiedokazuje, že v historii tomu tak vždy bylo. Všichni si určitě vzpomeneme na osvědčenou školní definici, že válka přece není nic jiného, než pokračo vání ; politiky vládnoucí vrstvy (oligarchie), avšak jinými – válečnými prostředky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*