USA nasadily 26 letounů na japonské letecké základně navzdory protestů místních obyvatel

USA nasadily 26 letounů na japonské letecké základně navzdory protestů místních obyvatel

Pentagon poslal dvanáct zbrusu nových stíhaček F-16 a čtrnáct bombardérů F-22 stealth na základnu v japonské Okinawě- ostrov, na kterém již deset let lidé protestují proti americké vojenské expanzi.

Americké letectvo uvádí, že letouny, které byly zaslány na leteckou základnu v Kadeně v pondělí a úterý, tam zůstanou až do konce února.

Nasazení letounů do Japonska přišlo uprostřed rostoucího napětí ve vztazích se sousední Severní Koreou po jejím údajném testu vodíkové bomby a plánované raketové zkoušce s dlouhým dosahem, která se má uskutečnit příští týden. Jedním z důvodů je také plánované cvičení pro bojovou pohotovost k údajné ochraně amerického spojence, Japonska, ale místí obyvatelé jsou ostře proti nasazení letounů na letecké základně v Okinawě.

Americký stíhací letoun F-22 Raptor Foto: U.S. Air Force
Americký stíhací letoun F-22 Raptor Foto: U.S. Air Force

I když je ostrov velmi malý, prefektura hostí více než polovinu všech amerických vojáků v Japonsku.

Tři místní města v oblasti vyžadují testy úrovně hluku a zkoušky letové trasy, které mají být provedeny v únoru. Místní starosta Hiroshi Toyama ostře kritizuje rostoucí počet cvičných proudových letů na základně Okinawa. Starosta již dříve požadoval stažení tryskáčů, a věří, že problém bude jen narůstat.

Na konci prosince, guvernér Okinawy Takeshi Onaga již podal žalobu na japonskou vládu, aby zastavila přemísťování amerických mariňáků ze základny Futenma do jiné části regionu.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

Komentář “USA nasadily 26 letounů na japonské letecké základně navzdory protestů místních obyvatel

  • “údajné ochraně amerického spojence, Japonska”-nebo porobené země,stejně jako Německo,která už od roku 1945 musí skákat tak,jak “osvoboditel” píská???

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*