USA nasadily 26 letounů na japonské letecké základně navzdory protestů místních obyvatel

USA nasadily 26 letounů na japonské letecké základně navzdory protestů místních obyvatel

Pentagon poslal dvanáct zbrusu nových stíhaček F-16 a čtrnáct bombardérů F-22 stealth na základnu v japonské Okinawě- ostrov, na kterém již deset let lidé protestují proti americké vojenské expanzi.

Americké letectvo uvádí, že letouny, které byly zaslány na leteckou základnu v Kadeně v pondělí a úterý, tam zůstanou až do konce února.

Nasazení letounů do Japonska přišlo uprostřed rostoucího napětí ve vztazích se sousední Severní Koreou po jejím údajném testu vodíkové bomby a plánované raketové zkoušce s dlouhým dosahem, která se má uskutečnit příští týden. Jedním z důvodů je také plánované cvičení pro bojovou pohotovost k údajné ochraně amerického spojence, Japonska, ale místí obyvatelé jsou ostře proti nasazení letounů na letecké základně v Okinawě.

Americký stíhací letoun F-22 Raptor Foto: U.S. Air Force
Americký stíhací letoun F-22 Raptor Foto: U.S. Air Force

I když je ostrov velmi malý, prefektura hostí více než polovinu všech amerických vojáků v Japonsku.

Tři místní města v oblasti vyžadují testy úrovně hluku a zkoušky letové trasy, které mají být provedeny v únoru. Místní starosta Hiroshi Toyama ostře kritizuje rostoucí počet cvičných proudových letů na základně Okinawa. Starosta již dříve požadoval stažení tryskáčů, a věří, že problém bude jen narůstat.

Na konci prosince, guvernér Okinawy Takeshi Onaga již podal žalobu na japonskou vládu, aby zastavila přemísťování amerických mariňáků ze základny Futenma do jiné části regionu.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA nasadily 26 letounů na japonské letecké základně navzdory protestů místních obyvatel

  • „údajné ochraně amerického spojence, Japonska“-nebo porobené země,stejně jako Německo,která už od roku 1945 musí skákat tak,jak „osvoboditel“ píská???

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*