USA: Na čínských umělých ostrovech se nachází zbraně

USA: Na čínských umělých ostrovech se nachází zbraně

Spojené státy tvrdí, že sledování čínských umělých ostrovů naznačuje, že Peking umístil zbraně na jednom z ostrovů postavených v Jihočínském moři, podle nové zprávy.

S odvoláním na nejmenované úředníky, Wall Street Journal ve čtvrtek uvedl, že letecký dohled nad ostrovy odhalil dva čínská motorizovaná děla na jednom z ostrovů vybudovaném asi před měsícem.

Čína buduje v Jihočínském moři umělé ostrovy, za což již sklidila četnou kritiku od svých sousedů, včetně Filipín a Vietnamu.

umele ostrovy v jihoconskem mori

Podle zprávy, motorizované dělostřelectvo nepředstavuje žádnou hrozbu pro americké letadla či lodě, ale mohly by dosáhnout sousedních ostrovů, což je v rozporu s čínským prohlášením, že ostrovy jsou pro civilní účely.

„Neexistuje žádná vojenská hrozba,“ citoval deník úředníky.

Podle analytiků, čínské pokusy vybudovat ostrovy v Jihočínském moři „nejsou tak neobvyklé“ jelikož Filipíny a Vietnam dělají totéž.

„Musíme hlavně podotknout, že Číně, stejně jako Rusku, je velmi, velmi jasné, že Spojené státy a jejich spojenci NATO jsou ve válečné mobilizaci a připravují válku proti Rusku a Číně,“ řekl ve čtvrtek americký politický komentátor Michael Billington deníku PressTV.

Ve středu, americký ministr obrany Ashton Carter varoval Čínu, aby přestala stavět ostrovy v Jihočínském moři, tvrdíc: Washington nepřestane s hlídáním mezinárodních vod a vzdušného prostoru v tomto regionu.

Čína však veškerá obvinění odmítá a tvrdí, že Washington se vměšuje do regionálních otázek a úmyslně rozdmýchává napětí v Jihočínském moři.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*