USA možná uvalí sankce na Turecko kvůli nákupu ruských systémů S-400

USA možná uvalí sankce na Turecko kvůli nákupu ruských systémů S-400

Nadcházející turecká koupě raketových systémů S-400 z Ruska by mohla vyvolat sekundární sankce vůči Ankaře, uvádí se v nové zprávě o vztazích mezi Washingtonem a Ankarou, kterou poskytla agentura Turkish Heritage Organization.

„Existují obavy, že by tato dohoda mohla v roce 2018 vyvolat americké sankce v rámci zákona „Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act“ (CAATSA), který byl v srpnu 2017 schválen zákonem,“ píše se ve zprávě.

V prosinci podepsaly Rusko a Turecko smlouvu o dodávce raketových systémů S-400 pro leteckou obranu Turecka.

Plány Moskvy a Ankary na pokročení vpřed s plánovaným plynovodem Turkish Stream zvýší závislost Turecka na ruské energetice a také hrozí, že to vyvolá odvetné sankce ze strany USA.

„V roce 2017 přes 50% importu zemního plynu pro Turecko pocházelo z Ruska. Navzdory touze Turecka přestat být závislý na ruské energii, pokrok plynovodu Turkish Stream bude v roce 2018 znamenat pravý opak a dokonce by mohl také vyvolat americké sankce.“ píše agentura.

Pokračující americká podpora kurdských jednotek YPG, kteří operují na východě od řeky Eufrat v Sýrii s podporou USA, naznačuje, že Washington a Ankara zažijí v letošním roce další narůstající napětí.
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “USA možná uvalí sankce na Turecko kvůli nákupu ruských systémů S-400

  • Az svet uvede sankce na USA za jejich zlocinne agrese, tehdy vyhraje tuto dobu, kde nasili, lzi a dezinformace cely svet ochromuji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*