USA jsou „připraveny“ a mohou příští měsíc zaútočit na Írán

USA jsou „připraveny“ a mohou příští měsíc zaútočit na Írán

Spojené státy mohou být připraveny k útoku na íránská jaderná zařízení uprostřed výměny válečných hrozeb mezi oběma zeměmi, uvedla ABC. Austrálie může být zjevně v misi nápomocna, pokud by došlo k útoku.

Deník se odkazuje na vysoce postavené představitele ve vládě Malcolma Turnbulla, kteří věří, že Spojené státy jsou „připravené“ k bombardování íránských objektů. Tato chmurná predikce naznačuje, že by k tomuto kroku mohlo dojít v příštím měsíci.Tato zpráva přichází v době, kdy se napětí mezi Washingtonem a Teheránem dostalo do bodu varu. V jedné z posledních výměn hrozeb mezi těmito dvěma státy Írán uvedl, že válka s ním bude „matkou všech válek“. To přimělo Donalda Trumpa k tvrdé reakci a varoval Írán: „Už nikdy nevyhrožujte Spojeným státům, jinak ponesete následky, jakým v dějinách čelil dříve jen málokdo. Už nejsme zemí, která bude tolerovat vaše vyšinutá slova o násilí a smrti. Dejte si pozor!“ uvedl Trump na svém Twitteru.

Austrálie, člen globální zpravodajské aliance známé jako Five Eyes, je údajně připravena se podílet na operaci a poskytnout své obranné prostředky k určení cílů v Íránu. Stejnou pomoc může nabídnou i Spojené království, zatímco dvě další země v alianci – Kanada a Nový Zéland – „pravděpodobně nebudou hrát roli v jakékoli vojenské akci proti Íránu,“ tvrdí ABC.

Nicméně, bezpečnostní zdroje deníku zaznamenaly významný rozdíl mezi zeměmi přímo se účastnícími mise a poskytujícími zpravodajské informace o íránských zařízeních.

„Rozvíjení představy je velmi odlišné od skutečného provedení útoku,“ uvedl nejmenovaný bezpečnostní zdroj.

Australský premiér Malcolm Turnbull odmítl zprávu ABC a označil ji za „spekulace“. Přesto uznal, že „celý svět“ si je vědom, jaký má Trump postoj k Íránu.

Velitel íránské elity Quds Force varoval Trumpa, že by se měl vzdát vojenských akcí a prohlásil, že „válka zničí vše, co vlastníte“. Varoval také USA před dalšími výlevy proti íránskému vedení a jeho lidem.

Vztahy mezi USA a Íránem se nadále zhoršují od doby, kdy americký vůdce začal vyhrožovat, že v květnu odstoupí od významné íránské dohody, přičemž se odvolával na jeho předpokládané nedostatky a škodící íránské aktivity. Mezinárodní agentura pro atomovou energii však opakovaně potvrdila, že Teherán dohodu neporušil.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA jsou „připraveny“ a mohou příští měsíc zaútočit na Írán

  • Investice USA do Majdanu se nezdařila a nepodařilo se vyprovokovat válku Evropy proti Rusku. Ale válčit se musí, na obchodu se zbraněmi stojí americká ekonomika. Zkusili to v Sýrii, ale také se jim to moc nepovedlo. Zkusí tedy větší sousto – Irán. Doufejme, že to bude na dlouho poslední válka, protože Irán jí nechá pocítit i na americkém území. Pak se USA na čas stáhnou a dají pokoj s provokacemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*