USA jsou přesvědčeny o svém vítězství v případě jaderné války s Ruskem

USA jsou přesvědčeny o svém vítězství v případě jaderné války s Ruskem

Američané věří, že jsou schopni vést svět pomocí síly. Mnozí odborníci tvrdí, že Západ musí zohlednit ruské názory a schopnosti, ale Pentagon se otevřeně připravuje na jadernou válku.Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace opakovaně upozorňovalo na skutečnost, že vztahy mezi Moskvou a Washingtonem jsou hlavním faktorem, který zaručuje bezpečnost a stabilitu v moderním světě. S ohledem na současnou krizi ve vojenské sféře, americké ministerstvo obrany zveřejnilo zprávu s názvem „Ruské strategické záměry“. Zprávu připravili analytici předních think tanků a vojenských amerických škol.

Dokument obsahuje vícerozměrná strategická hodnocení záměrů a aktivit Kremlu na rozvoj a posílení ruských pozic ve světě. Obecný závěr je následující: mezi oběma velmocemi nebudou žádné ozbrojené konflikty. Nelze však vyloučit hospodářská soutěž, kampaně na posílení vlivu, regionální vojenské střety, kybernetické útoky a politické války.

Pentagon je primárně znepokojen obranným potenciálem Spojených států. Toto oddělení vyvinulo skutečné plány na rozdrcení agresora odvetnými jadernými útoky. Hlavním agresorem pro USA je samozřejmě Rusko, jehož představitelé, jak předpokládají američtí představitelé, mohou stisknout červené tlačítko, aby odpálili jaderné zbraně směrem ke Spojeným státům.

2. července náčelník štábu letectva USA generál David Goldfein uvedl, že Rusko zažije sílu odvetného úderu USA v případě, kdyby mohla jaderná válka zajiskřit. Spojené státy a NATO by podle něj reagovaly zahájením okamžitého rozsáhlého jaderného protiútoku za účasti letectva, vesmírných systémů, systému velení a řízení, průzkumných, komunikačních, kontrolních a zpravodajských komplexů, jakož i jednotek kybernetické bezpečnosti a sil pro speciální operace.

Goldfein zdůraznil, že Spojené státy a NATO budou mít dostatek času na zničení nepřátelských raket za pomoci víceúčelových stíhacích bombardérů F-35 a stíhaček F-22, které USA považují za nejlepší leteckou zbraň. Bombardéry B-2  a jejich modifikace budou použity k svržení termonukleárních bomb B61-12 ze systémů protivzdušné obrany.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “USA jsou přesvědčeny o svém vítězství v případě jaderné války s Ruskem

  • USA řídí židovští neoconi a to jsou většinou přestárlí zombíci nad hrobem. Takovým je jedno, jestli pošlou do pekla celý svět. Klidně jadernou válku s Ruskem risknou. Je vůbec div, že ještě k ní nedošlo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*