USA dobře věděly, že Asad neměl žádné chemické zbraně

USA dobře věděly, že Asad neměl žádné chemické zbraně

Americký investigativní novinář Seymour Hersh tvrdí, že USA věděly, že Asad nepoužil chemické zbraně na svůj lid ještě předtím, než provedly v údajné odvetě raketový útok na Sýrii.  

Vítěz Pulitzerovy ceny řekl deníku Die Welt, že Trump nařídil raketový útok na syrskou leteckou základnu Shayrat, přestože jeho administrativa dobře věděla, že syrská armáda nedisponovala chemickými zbraněmi a nepoužila chemické zbraně ani ve městě Idlib v Chán Šajchún.

Deník Geopoliticsalert.com napsal: Hersh sdělil deníku Welt, že byl v kontaktu se zdroji uvnitř amerických zpravodajských služeb působících v Sýrii, které jej informovaly, že kontaktovaly Washington s informací, že syrská armáda nestála za údajným útokem chemickými zbraněmi dne 4 dubna. Tyto informace Trump zřejmě ignoroval, jelikož místo toho informoval o svém rozhodnutí odpálit 59 raket Tomahawk ze Středozemního moře na základě zpráv z amerických imperialistických médií.

Hersh tvrdí, že od samého začátku syrská vláda otevřeně informovala o svých činnostech v Idlib – dokonce i vysílala detaily o bombovém útoku na Chán Šajchún v angličtině prostřednictvím dekonfliktních kanálů vytvořených USA a Ruskem. Není pochyb o tom, že tato oblast byla řízena teroristickou skupinou Tahrir al-Sham (dříve aliance Al-Kájdy, Fronta an-Nusrá) v době, kdy veškeré důkazy o požití plynu sarin pocházely od „humanitářů“ v bílých přilbách – což je skupina se známými vazbami na džihádistické skupiny.Podle Hershe, jeho zdroje říkají, že místo setkání velitelů Tahrir al-Sham, které bylo cílem syrského leteckého útoku, byla malá budova se suterénem, která byla používána jako sklad pro munici a průmyslové chemické látky/zbraně, jako je chlór a hnojiva. Rovněž se uvádí, že syrské letectvo sdílelo tyto zpravodajské informace se svými ruskými spojenci, kteří dodali přesnou bombu pro tento úder a tvrdí, že byl o tomto rozhodnutí rovněž informován americký personál.

Rusko dodalo k úderu bombu, která měla za následek obrovské teplo, které způsobilo sekundární výbuchy výše uvedených chemikálií. To je také v souladu s předběžným vysvětlením, které poskytlo Rusko, že toxický plyn v oblasti byl neúmyslným důsledkem této operace.

Tvrzení, že videa pocházející z Chán Šajchúnu ukazují oběti, které vykazují příznaky expozice sarinového plynu, musí být ještě ověřeny nějakým nezaujatým subjektem. Jak již bylo uvedeno výše, jediný poskytnutý důkaz pocházel od Bílých přileb a lékaře z oblasti, kteří byli již dříve zadrženi a obviněni z terorismu.

Tvrzení, že byl použit sarin, nebylo potvrzeno navzdory tomu, že Hershovy zdroje uvedly, že by to bylo „velmi snadné“ potvrdit, protože sarin vytváří zřetelnou barvu a všechny zdroje v této oblasti by jen musely „vzít vzorky její vzorky“.

Načasování útoku bylo okamžitě zkoumáno každým, kdo nebral vážně slova západních médií. Hlavním faktorem, který vzbudil podezření, bylo, že Trump oznámil, že odstranění syrského prezidenta Bašára Asada již není prioritou USA – jen den před incidentem v Chán Šajchúnu. To samozřejmě vyvolalo u skupin jako Tahrir al-Sham obavy, že jejich sdružení s Amerikou podporovanými rebely, jako je Svobodná syrská armáda (FSA), již nebudou mít zaručenou imunitu před americkými údery.

Syrská vláda samozřejmě neměla žádný důvod pro použití zbraní, jako je sarin, protože věděla, že by to jen způsobilo mezinárodní skandál podobný tomu, který stál za obviněním proti Asadovi v roce 2013. Na druhou stranu není těžké si představit, že brutální teroristické organizace, jako je Tahrir al-Sham by se snadno uchýlily k nedůstojným metodám, jako je otrávení civilistů, když cítily, že jejich čas se chýlí ke konci.
Loading...

Podobné články

Komentář “USA dobře věděly, že Asad neměl žádné chemické zbraně

  • USA si pro zdůvodnění útoku na kohokoliv vymyslí cokoliv. Že se nakonec pravda ukáže, to už neřeší. Nyní se chystají na nový útok, tak tvrdí, že se Asad chystá další útok. Kde ho zinscenují tajné služby USA, to se zatím neví. Při minulém „útoku“ se dotýkali Američané na fotkách a videích mrtvol, které byly údajně otráveny při chemickém útoku. Věděli, že jde o „hraný dokument“ pro tupé Američany, aby akceptovali raketový útok na cizí zemi.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*