USA a jejich spojenci potřebovali ISIS jako strategický přínos proti syrské vládě: Odtajněné dokumenty potvrzují

USA a jejich spojenci potřebovali ISIS jako strategický přínos proti syrské vládě: Odtajněné dokumenty potvrzují

Nově odtajněné zpravodajské dokumenty odhalují, že Spojené státy a někteří jejich spojenci předvídali a usnadnili vzestup teroristické skupiny Islámský stát v Sýrii, jako protiváhu vládě prezidenta Bašára al-Assada.

Konzervativní skupina Judicial Watch, získala více než 100 stran utajovaných dokumentů amerického ministerstva obrany a ministerstva zahraničí díky federálnímu soudnímu procesu.

Podle jednoho z dokumentů od Defense Intelligence Agency (DIA), Západ, země Perského zálivu a Turecko, hledali způsob, jak „vytvořit salafistické knížectví ve východní Sýrii“ které by ovlivňovalo jejich politiku v regionu.

Velitel ISIS přiznal, že teroristická skupina přijímá finanční prostředky od americké vlády
Velitel ISIS přiznal, že teroristická skupina přijímá finanční prostředky od americké vlády

„A to je přesně to, co podpůrné síly syrské opozice chtějí, aby izolovali syrský režim, uvádí zpráva DIA z 12.8. 2012, dříve klasifikovaná jako „TAJNÁ“.

Dokument byl rozeslán různým americkým vládním agenturám, včetně Ústřední zpravodajské službě (CIA), Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI), ministerstvu pro vnitřní bezpečnost (DHS), National Geospatial-Intelligence Agency (NGA) a mnohým dalším.

Rozvědka varovala, že jakékoliv další zhoršení syrského konfliktu bude mít „katastrofální následky“ pro sousední Irák a vytvoří „ideální prostředí“ pro návrat al-Kájdy do iráckých měst Mosul a Ramadi.

Zpráva DIA rovněž varovala, že by ISIL mohl vyhlásit jeho spojení s dalšími teroristickými organizacemi v Iráku a Sýrii, což představuje „vážné nebezpečí“, co se týče sjednoceného Iráku a ochrany jeho území.

Utajovaný dokument je potvrzení americké vnitřní zpravodajské služby na nejvyšší úrovni, že západní vlády považovaly extremistickou skupinu ISIL jako strategické aktivum pro změnu režimu v Sýrii.

Tito teroristé ISIL, kteří byli zpočátku vycvičeni CIA v Jordánsku v roce 2012 s cílem destabilizovat syrskou vládu, jsou zapojeni do zločinů proti lidskosti v oblastech pod jejich kontrolou.

Severní a západní části Iráku jsou v chaosu, od doby, co ISIL začal svou teroristickou kampaň začátkem června 2014.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA a jejich spojenci potřebovali ISIS jako strategický přínos proti syrské vládě: Odtajněné dokumenty potvrzují

  • Ty woe, kdyby jste četli komentáře na Novinkách.cz, tak už tohle dávno víte 🙂

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*