USA a EU tlačí Rusko do války

USA a EU tlačí Rusko do války

Americké a Evropské vlády tvrdí, že se nesnaží vyvolat vojenský konflikt s Ruskem. Ale co jiného si můžeme myslet o zavedení jejich nových sankcí, které útočí na srdce ruské ekonomiky?

Ohrožování životně důležitých zájmů země, způsobem, jakým proti Rusku předvádí USA a Evropská unie musí být vnímáno jako implicitní vyhlášení války.

Tento týden se EU nakonec rozhodla podlehnout americkému tlaku, aby zaútočila na klíčové ekonomické sektory Ruska. V předchozích měsících měli Evropané velice silný odpor proti usilovnému volání Washingtonu proti zavedení represivních opatření nad rámec „symbolických“ sankcí vůči jednotlivým ruským podnikatelům a politikům.

world_war_3

Nakonec se karta obrátila s tím, že EU tento týden oznámila, že se bude spolupodílet na uvalení sektorových ekonomických sankcí, po kterých Američané tak usilovně křičeli.

Financial Times : „Oznámení EU o radikálních opatřeních, jejichž cílem je ochromit ruskou ekonomiku a přesvědčit Kreml, aby upustil od podpory separatistů na Ukrajině je pokračování nového kola obdobných amerických sankcí.“

Mezitím, New York Times : „ Spojené státy a Evropa v úterý odstartovaly společné úsilí k potlačení dlouhodobé schopnosti Ruska rozvíjet nové zdroje ropy, přičemž se zaměří na zdroje bohatství a moci Kremlu jako odplatu za jejich (údajný) zásah na Ukrajině.“

Tento frontální útok na životně důležité ekonomické zájmy Ruska se rovnají válečnému zločinu. O to více, že západní sankce jsou bezdůvodné, stojí pouze na základě falešných tvrzení a neexistujících důkazů.

Západní sevření okolo Ruska připomíná americké embargo vůči japonské ekonomice před Druhou světovou válkou, kdy bylo Japonsko nakonec vyprovokováno k zahájení útoků na americký Pearl Harbor v roce 1941.

A samozřejmě Íránská islámská republika se již potýká roky z podobnými americkými sankcemi, které USA používají k blokování jejich hospodářství, které mnoho mezinárodních právních odborníků definují jako „nezákonné akty agrese“, které hledají záminku pro válku.

Rusko se zdá být obětí stejné západní agrese – agrese, kterou by netoleroval žádný ze západních států, aniž by to chápal jako akt války.

Nové představené západní sankce proti Rusku se zaměří na budoucí průzkum ložisek ropy v zemi, jeho vojenský průmysl a jeho mezinárodní bankovní sektor, se všemi státními bankami nyní zmrazené na amerických a evropských kapitálových trzích.

Americký prezident Barack Obama tvrdí, že „to není nová studená válka.“ Americký prezident lže, jako když tiskne. To je přesně to, co to je. Nemůžete ochromit ekonomiku dané země a její zásadní strategické zájmy, pokud máte v úmyslu provádět diplomacii. To je politika válečného procesu, nikoliv diplomacie.


Hluboce znepokojující musí být pro Moskvu, že je nucena k neřešitelnému problému. Stejně jako u údajného íránského jaderného programu, je Rusko vyzýváno, aby prokázalo něco co neexistuje.

Obama tvrdí, že „Rusko a Putin mají na výběr…spolupracovat nebo nastavit mezinárodní vztahy zpět o desetiletí, ruskou neochotou uznat, že si Ukrajina může zvolit svou vlastní cestu.“

Tím „na Ukrajině“ Obama myslí režim v Kyjevě, který vláda instalovala v únoru loňského roku v nelegálním převratu, který zahrnoval vraždy civilistů a policistů za pomocí tajných CIA podporovaných odstřelovačů.

EU varovala Rusko, že „destabilizace Ukrajiny, nebo jakékoliv jiné východoevropské země, přinese vysoké dopady pro jejich ekonomiku.“ To je hysterický požadavek, který není možné uspokojit.

Ale jak přesně může ruský prezident Vladimír Putin „dokázat“, že Rusko „spolupracuje“, když Washington a jeho evropští spojenci jsou ti, kteří destabilizují Ukrajinu za pomocí instalovaného nelegálního režimu v Kyjevě, režimu, který nyní zabíjí lidi ve východní Ukrajině a brání své nelegální práva, a který také odstřeluje území Ruska?

V této pokroucené a nesmyslné logice Washingtonu a jeho spojenců, nemůže Rusko logicky tuto zapeklitou situaci vyhrát za pomocí racionální a právní argumentace. Je to bez jakýchkoliv důkazů, nebo důvodů, že je Rusko darebák, přesně jako za dob studené války.

Cílený útok Washingtonu vůči Rusku nemá nic společného s údajnou ruskou destabilizaci Ukrajiny, podporou rebelů bojujících proti režimu v Kyjevě, nebo nedávném sestřelení malajsijského letadla.

Washington vím velice dobře, že Moskva má málo, nebo nic společného s těmito otázkami. Letadlo bylo s největší pravděpodobností sestřeleno západem podporovaným režimem v Kyjevě na základě tajné dohody s Washingtonem, kvůli zřejmého geopolitického zisku proti Rusku a novým sankcím.

Co Washington chce, je aby Putin kapituloval a poklonil se před americkou globální hegemonií. Sestřelení malajsijského letadla byl americký průlom v bičování Evropanů, aby přijali washingtonský agresivní směr. Nyní bylo Rusku řečeno v politickém kódu : chceš jít do války, nebo jste ochotni lízat boty strýčka Sama?

Lízání bot strýčka Sama znamená, uvolnit cestu americké hegemonii a diktátu, který bude zahrnovat Rusko, které se vzdá energických dohod s Čínou a Evropou, opustí od ambiciózních plánů na vytvoření globální banky, která by soupeřila s Washingtonem kontrolovaným Mezinárodním měnovým fondem (MMF) a donutit Rusko aby zvrátilo pohyby směřující k pádu amerického dolaru jako rezervní světové měny. Také by to znamenalo, že by Rusko muselo dát Spojeným státům bianco šek k provádění zahraničních intervencí na Blízkém východě, v Africe a jinde ve světě, kde jsou přírodní zdroje, které mají být využívány.

K prokázání podvolení Ruska se očekávalo jako první krok, že Rusko přijme Washingtonem dosazený trestní neo-nacistický režim v Kyjevě a že Rusko přimhouří oči, aby tento režim mohl provádět vražedné etnické čistky ruských lidí na východě Ukrajiny.

Nejnovější sankce útočící na Rusko jsou jako zbraň mířená na Putinovou hlavu. Jsou nesmírně provokativní a pobuřující akt západní agrese, která nemá žádná odůvodnění. Ale ukazuje jak bezohledně daleko je Washington ochoten zajít, aby zachoval svou bořící se říši.

Finian Cunningham
zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “USA a EU tlačí Rusko do války

  • Díváme-li se na tuto situaci z nadhledu tak je to jak dramatická hra. Světový četník chce rozpoutat válku neboť na ni ekonomicky vydělá. Evropa by měla být v první linii útočištěm A vše se připravuje dle plánu. Jen mi je divné kdo navrhl a schválil to, že Obama dostal ještě před svou činností v politice Nobelovu cenu za mír. Nějak je ten svět řízen negativníma osobama , lidé nepřemýšlí a blbnou a nechávají se ovládat jak loutky. Všude je chaos a zmatek a nebezpečno. Možná , že naše civilizace dospívá ke svému konci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*