US Air Force může nasadit bojové letouny F-22 v blízkosti ruských hranic

US Air Force může nasadit bojové letouny F-22 v blízkosti ruských hranic

Spojené státy plánují poslat vojenská letadla do Evropy s cílem zastavit „ruskou agresi“ v regionu, prohlásil tajemník US Air Force Deborah James.

Popisujíc Moskvu jako „největší hrozbu“ v regionu, James uvedl, že je „velice znepokojen z toho, co se děje na Ukrajině.“

Vztahy mezi Washingtonem a Moskvou jsou na bodě mrazu kvůli konfliktu na Ukrajině. Kreml je stále obviňován z podpory pro-ruských sil na východní Ukrajině.

F-22

New York Times minulý týden uvedl, že Pentagon je připraven nasadit těžkou vojenskou techniku v zemích na ruských hranicích, aby tak čelili případné „ruské agresi“.

Nejmenovaní představitelé uvedli, že nasazená výzbroj, která zahrnuje bojové tanky a bojová vozidla pěchoty, bude dostačující pro asi 5.000 amerických vojáků.

Ruský prezident Vladimír Putin v úterý učinil oznámení po prohlášení Pentagonu o nasazení více vojenské techniky v Evropě.

Putin oznámil, že Rusko letos posílí svůj jaderný arsenál a počet mezikontinentálních balistických raket.

„V letošním roce bude přidáno k našemu jadernému arzenálu 40 nových mezikontinentálních balistických raket, schopných překonat i ty nejsofistikovanější protiraketové obranné systémy,“ uvedl Putin.

„Pokud někdo ohrožuje naše území, tak to znamená, že budeme muset zaměřit naše ozbrojené síly na ta území, odkud hrozba přichází,“ dodal.

Americký ministr John Kerry Putinovo prohlášení odsoudil.

„To se mě netýká,“ uvedl Kerry. „Každý, kdo slyší takový druh oznámení od vůdce tak mocné země, by měl mít obavy z možných následků.“

Ve víkendovém rozhovoru pro Press TV, americký politický komentátor Stephen Lendman varoval před agresivní politikou Washingtonu vůči Moskvě, tvrdíc, že napětí s Ruskem může zažehnout plameny další světové války.

„Jedná se o svéhlavou provokaci, spolu s opakovaným agresivním vojenských cvičením, provokativními akcemi, které se doslova snaží donutit Rusko, aby udělalo něco hloupého a tím vyprovokovat konfrontaci, kterou by Amerika svalila na Rusko,“ uvedl Lendman.

„Pokud bude Amerika pokračovat v těchto provokacích, tak riskuje možnost, že bychom mohli být svědky další nesmyslné globální války,“ dodal.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*