Uruguay legalizoval prodej a produkci marihuany

Uruguay legalizoval prodej a produkci marihuany

jose

Uruguay se stal první zemí světa, která  legalizovala prodej i produkci marihuany. Prezident Jose Mujica to odůvodnil jako boj proti ilegálnímu  drogovému průmyslu, který decimoval část Uruguaje.

Parlament schválil tento zákon hlasy 16 oproti 13.  v úterý ráno. Senátor Alberto Couriel, člen levicové koalice, prohlásil, že toto je historický den pro Uruguay.

Pod novou legislativou bude cena marihuany stanovena na dolar za gram a tím pomoci snížit cenu 1.40 dolarů za gram na černém trhu. Prodej a výroba bude regulována speciálně vytvořeným vládním týmem, který bude dohlížet a evidovat do databáze dospělé občany, kteří jsou registrováni jako uživatele marihuany.

„Tohle je pokus k ukončení nelegálního obchodu s drogami tím, že se identifikuje její obchodování a přivedou se na denní světlo, “ řekl Prezident Mujica v prohlášení.

Před zavedením tohoto zákona, nebyli konsumenti marihuany pokutováni, ale prodej a výroba byla vedena jako trestný  čin.

URUGUAY-MARIJUANA-LEGALIZATION

Protest za legalizaci marihuany Prosinec 10, 2013 (AFP Photo/Pablo Porciuncula)

Registrovaní občané Uruguaje, kteří dosáhli věku 18 let budou teď moci koupit až 40 gramů marihuany v lékárně každý měsíc a pěstovat maximálně 6 rostlin na jejich pozemku. Zákon jim taky dovoluje vytvoření tzv. cannabis klubů, čítající maximálně 45 členů, kteří budou moci pěstovat maximálně 100 rostlin.

informoval server rt.com

Oslava po podepsání zákona

 

 

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*