Úředník OSN : 423 lidí bylo zabito při střetech na Ukrajině

Úředník OSN : 423 lidí bylo zabito při střetech na Ukrajině

Úředník z Organizace spojených národů(OSN) odhaduje, že bylo při střetech mezi ukrajinskými vládními silami a pro-ruskou domobranou na východní Ukrajině, již zabito 423 lidí, v posledních 2 měsících.

Ivan Šimonovič, náměstek generálního tajemníka OSN pro lidská práva, sdělil Radě bezpečnosti OSN v úterý, že počet zahrnoval jak vojenské, tak civilní oběti na životech, které byly oficiálně registrované v období od 15. dubna do 20. června.

Foto : rt.com
Foto : rt.com

Simonovič také poznamenal, že se počet vysídlených Ukrajinců zdvojnásobil v posledních dvou týdnech o 15.200 osob stěhujících se z východních provincií země v Doněcku a Lugansku kvůli strachu a zhoršující se situaci v oblasti hospodářských a sociálních práv.

Také poukázal na to, že jen 23. června, Agentura OSN pro uprchlíky identifikovala více než 46.100 vystěhovaných lidí z Krymu a východní Ukrajiny.


Úředník OSN déle uvedl, že „ukrajinská vláda musí zajistit, aby jejich ozbrojené síly upustily od používání nadměrné síly a zajistily, aby jejich bezpečnostní operace pokračovaly vždy v souladu s příslušnými mezinárodními normami v oblasti lidských práv.“

Vláda v Kyjevě tvrdí, že se zaměřuje na ozbrojené demonstranty, ale zprávy říkají, že přišlo o život mnoho civilistů.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*