Uprchlík znásilnil 79letou ženu na německém hřbitově

Uprchlík znásilnil 79letou ženu na německém hřbitově

V Německu došlo k dalšímu skandálu znásilnění, kdy byl 40letý muž z Eritreje s oficiálním statusem uprchlíka zatčen, když sexuálně napadl starou ženu na hřbitově v Severním Porýní-Vestfálsku.  

K útoku došlo v neděli v západním německém městě Ibbenbueren.

Místí rezident upozornil policii poté, co slyšel volání o pomoc přicházející ze hřbitova.

Obětí byla 79letá žena žijící v pečovatelském domě. Ženě byla poskytnuta první pomoc, než byla převezena do zdravotnického zařízení. Byla propuštěna z nemocnice v úterý.

O důchodkyni bylo známo, že navštěvuje hřbitov poměrně pravidelně, kde truchlí za svou mrtvou sestrou, informoval deník Bild.

Pachatel,  který žije v Německu od roku 2013, byl státním zastupitelstvím obviněn ze znásilnění a byl umístěn do vazby.

Předtím, než byl zatčen, podezřelý pobýval v uprchlickém centru, v blízkosti města Horstel. Útočník se policii nebránil, když dorazila brzy ráno na místo činu. Hrozí mu až 15 let za mřížemi, pokud bude shledán vinným.

Vlna sexuálně souvisejících trestných činů v Německu vyvolala obrovské pobouření veřejnosti a donutila úřady, aby přezkoumaly stávající zákony proti znásilnění. K nejznámějšímu incidentu došlo během letošních oslav Silvestra v Kolíně nad Rýnem, kde došlo k rozsáhlým sexuálním napadením.

Ve snaze redukovat nedostatečné hlášení případů znásilnění, německý parlament zavedl nový zákon o sexuálních trestných činech na začátku tohoto měsíce nazván „ne znamená ne“, podle něhož již oběti nebudou muset prokazovat, že se fyzicky bránily útočníkovi.

Vzhledem k tomu, že většina sexuálních útoků spáchaných v Kolíně nad Rýnem byla spojena s lidmi ze severní Afriky a Středního východu, zákon klade zvláštní důraz na žadatele o azyl a migranty zapojené do sexuálních trestných činů. Zákon stanovuje, že každý sexuálně motivovaný počin může být důvodem pro zamítnutí statusu uprchlíka a může také usnadnit jeho deportaci.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: 1cemeteries.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*