Uprchlíci v Řecku nejsou spokojeni s luxusním místem pobytu a začínají proti novým bytům protestovat

Uprchlíci v Řecku nejsou spokojeni s luxusním místem pobytu a začínají proti novým bytům protestovat

Uprchlíci pocházející z města Thebes  zablokovali starou národní cestu, která spojuje Thévu s Athénami. Migranti protestovali proti „špatným podmínkám“ v jejich domech a zařízeních.Migranti požadují, aby jim byly poskytnuty byty v centru města místo domů, které jim stát poskytuje. Je třeba poznamenat, že migrační oblast Thebes je pravděpodobně nejluxusnějším místem v Řecku.

Thebes má mnoho zařízení pro uprchlíky, včetně školy, dětského hřiště, kliniky pro ženy a patologické kliniky, stejně jako bezplatnou Wi-Fi. Domy jsou klimatizovány a mají mnoho moderních vymožeností.

Zatímco probíhaly protesty, migranti z jiného místa v blízkosti Atén zablokovali starou národní cestu, která spojuje Athény s Korintem.

 

Korintská národní ulice je ve skutečnosti jedinou spojovací cestou k Elefsině – Megalo Pefkos – Megara, stejně jako k populaci téměř 100 000 obyvatel a pracovníků. Fakt, který zřejmě neznepokojoval protestující migranty.

Tento druh protestů ve v Řecku nezákonný a trestá se těžkými tresty, ale řecký stát je skandálně tolerantní vůči tomuto druhu chování ze strany migrantů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*