Uprchlíci v Německu jedou na „dovolenou“ do svých válkou zničených vlastí

Uprchlíci v Německu jedou na „dovolenou“ do svých válkou zničených vlastí

Žadatelé o azyl ze Sýrie, Iráku a dalších válkou zničeních zemí, kteří jsou registrováni jako uprchlíci a berou v Německu sociální dávky, neváhají vyjet si na „dovolenou“ do jejich válkou zpustošených zemí, odhalila německá média.               

Tato informace byla odhalena deníkem Die Welt am Sonntag, s odvoláním na své vlastní vyšetřování. Součástí vyšetřování byla svědectví evidovaných žadatelů o azyl v Německu, kteří mají nárok na tzv. HARTZ-IV sociální dávky. Někteří z uprchlíků potvrdili deníku, že „cestovali na krátkou dobu zpět do zemí, jako je Sýrie, Afghánistán, nebo Libanon.“

Deník uvádí, že situaci řešil v Berlíně, ale údajně se podobné případy vyskytují i v jiných spolkových zemích Německa.

„Existují takové případy,“ potvrdil pravost publikace nejmenovaný mluvčí Spolkového úřadu práce (BA). Úředník však zdůraznil, že nejsou k dispozici žádná oficiální čísla.

„Nechceme provádět jakékoliv analýzy nebo statistické údaje o tomto tématu, a proto nemáme žádné přesné informace,“ dodal zdroj. Deník se nyní snaží zjistit počet uprchlíků, kteří se rozhodli pro takovou „dovolenou“ ve své vlasti.

Podle současných pravidel platných pro žadatele o azyl žádajících sociální dávky v Německu, mohou migranti opustit zemi po dobu celkem 21 dnů za rok. Migranti však nejsou povinni hlásit orgánům, kde cestují, ale pouze kdy a na jak dlouho.

„Neexistuje žádný právní důvod, na jehož základě by mohly být od nich požadovány tyto informace,“ uvedl BA, kterého citoval deník Die Welt am Sonntag. Pokud si jsou úřady vědomy toho, že uprchlíci míří zpátky do států, jako je Sýrie nebo Irák, „není jim dovoleno předávat tyto informace jiným orgánům v důsledku ochrany osobních údajů.“

Nicméně, bylo hlášeno, že již v červnu německý Úřady pro migraci a uprchlíky (BAMF) vyzval agentury pro státní politiku zaměstnanosti, aby takové případy hlásily. Agentura dala jasně najevo, že „zdravotní důvod“ v rodině migranta může být považován za výjimku.

Armin Schuster, který je německý poslanec v parlamentním výboru uvedl: „Pokud je to pravda, tak z toho ztrácím řeč.“ Politik také požadoval, že by každá taková cesta měla být schválena úřadem BAMF.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Kai Pfaffenbach / Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Uprchlíci v Německu jedou na „dovolenou“ do svých válkou zničených vlastí

  • Německo si imigranty pěstuje a drží nad nimi ochranou ruku. V Evropě je mimořádná situace a mnoho teroristů se skrývá mezi imigranty. Na mimořádnou situaci musí platit mimořádné zákony a to hned. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody . Je to směšné. Je to jakoby celá tato situace v Evropě vyhovovala NWO a jejich duchovním otcům ze zámoří a Evropa poskakuje jako nemyslící a mentálně postižená osoba.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*