Uprchlíci údajně přináší exotické choroby do Evropy

Uprchlíci údajně přináší exotické choroby do Evropy

Mezitím, co se migranti v hojném počtu hrnou do Evropy v takové míře, která nebyla zaznamenána od druhé světové války, panují obavy, že by mohli do Evropy přenést vzácné infekční a nakažlivé choroby. Dánské nemocnice již pozorují výskyt záškrtů, u kterých se úředníci domnívají, že se do země dostaly prostřednictvím žadatelů o azyl, informovaly místní média.

„Infekce může být velice nebezpečná, pokud proti ní není člověk očkován. Tento nebezpečný typ záškrtu je velmi vzácný a naposledy se v Dánsku vyskytl v roce 1998,“ uvedl mluvčí dánského institutu.

U příchozích uprchlíků byla také objevena tuberkulóza a malárie.

„Není pochyb o tom, že infekční choroby, na které jsme nebyli zvyklí, pochází od uprchlíků. V Dánsku probíhají diskuze o tom, zda by měli být všichni uprchlíci přicházející do země vyšetřeni,“ uvedl mluvčí institutu.

REUTERS/ Alkis Konstantinidis
REUTERS/ Alkis Konstantinidis

Na rozdíl od některých evropských zemí,  Dánsko nekontroluje zdravotní stav přicházejících uprchlíků, ale tato politika se pravděpodobně změní.

Dánsko také plánuje přicházející žadatele o azyl očkovat, protože Dánsko zatím žadatele o azyl neočkuje navzdory doporučení Světové zdravotnické organizace.

Ve Francii, premiér Manuel Valls varoval, že evropská migrační krize vážně ohrožuje EU.

Valls řekl BBC, že Evropa nemůže přijmout všechny uprchlíky prchající před, jak sám nazval, strašlivou válkou v Iráku a Sýrii.

„Jinak“, varoval Valls, „naše společnost bude zcela destabilizována.“

Mezitím, zdravotnické agentury potvrdily, že syrští uprchlíci přenesli do Libanonu a Turecka leishmaniózu, která se obtížně kontroluje a léčí.

Navíc, pacienti mohou být infikováni parazitickými nemocemi, aniž by vykazovali příznaky po dobu týdnů, měsíců či dokonce roků, což znamená, že proces prověřování zdraví uprchlíků by nemusel tyto nemoci vůbec odhalit.

Jen v loňském roce přicestovalo do Evropy více než milión uprchlíků.

Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí již dříve varovalo před vlivem imigrace na „veřejné zdraví v Evropě.“

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Uprchlíci údajně přináší exotické choroby do Evropy

  • Z hlediska přenosu a šíření infekčních chorob představují vetřelci nejvyšší riziko. Rizikovější osoby již na této planetě neexistují. Toto dokazuje nepřeberné množství vědeckých studií a analýz. Bohužel se zdá, že kvalitní epidemiologové nesmí promluvit, a údaje o importovaných nemocech se pro běžné občany vůbec nezveřejňují. Proti nemocem, které vetřelci importují do Evropy není většinou žádná účinná obrana, protože jde i o mnohé exotické nákazy a celé spektrum parazitárních onemocnění, o kterých lidé snad ani v životě neslyšeli. Takové choroby se většinou nemanifestují klinicky vůbec nebo probíhají asymptomaticky, pouze celoživotně oslabují vitalitu, i když oslabení jedinci můžou i zemřít, to však nemění nic na skutečnosti, že bezpříznakoví vetřelci původce nemocí vylučují a jsou nakažliví. Jistě se dočkáme pěkného vymývání mozků v této problematice, kdy nám budou tvrdit, jak situaci zachrání očkování, jenže proti většině importovaných nákaz žádná očkování nejsou ani nebudou, navíc různá očkování selhávají.

  • To je přeci logické, že uprchlíci nás obdaří kromě jiného negativního svými bakteriemi na které evropské obyvatelstvo může velmi pěkně doplatit. A tato skutečnost se velice dobře může hodit lékárenské lobby, nové léky, očkování
    a výzkumy a hned spousta institucí bude na této skutečnosti výborně ekonomicky prosperovat. Nedovedu si tuto skutečnost představit v ČR, protože zdravotnictví, které jsme měli ukázkové se změnilo velice negativně stalo se obchodem a dojnou krávou pro velice úspěšné rádoby podnikatele o čemž jsme denně informováni v mediích a to je jen vrchol ledovce. O této skutečnosti vítači a sluníčkáři asi nebudou chtít vůbec slyšet. Mají svou mantru podporovanou nadnárodními organizacemi a to je jejich náboženství až skoro fanatismus, protože neuvažují, že nebezpečí se týká i jich samotných a jejich rodin. Žádnou protekci mít ani nemohou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*